Reklama

Nowa Corvette Z06 C8 wyszpiegowana w ciężkim kamuflażu

nowa-corvette-z06-c8-wyszpiegowana-w-ciezkim-kamuflazu

Chociaż pierwszy raz nową Corvette Z06 widzieliśmy w lutym, to nawet pomimo rozbudowanego kamuflażu, tym razem najpewniej w grę wchodzi ten sam model, choć oczywiście inny prototyp.

Tym razem inny rzekomy prototyp nowej Corvette Z06 został zauważony podczas testów w Kolorado, a dowiedzieliśmy się o tym od Dylona DeBaca z grupy na Facebooku. Ten zdołał nawet nagrać testowany samochód i to, co wydawał z siebie podczas pracy na luzie (via Motor1).

Jak czytamy w opisie samego postu:

Oto drugi prototyp C8 Vette, który widzieliśmy dziś rano. Wierzę, że czekał na komputer lub system diagnostyczny/coś do zresetowania, zanim znowu ruszył. Zapewniał świetne brzmienie z wydechu. To najprawdopodobniej nowy model ZR/Z06 lub Grand Sport.

Here's the 2nd prototype C8 Vette we saw this morning. I belive he was sitting waiting for computer or diagnostic system/something to reset before he pulled off again. Great music from the mid exhaust, though. Most likely a ZR/Z06 or Grand Sport, because base models would likely be dual exhaust. 2nd post today, I feel special. Thanks for the good feedback guys.

Posted by Dylon DeBaca on Saturday, September 19, 2020

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [20.09.2020]

Co ciekawe, prototyp Z06 był wyposażony w środkowe rury wydechowe, które podkreślają charakter i brzmienie nowej Corvette, która w wydaniu Z06 ma być napędzana 5,5-litrowym V8 z płaską korbą i podwójnymi wałkami rozrządu w głowicy. Prawdopodobnie oficjalnie zobaczymy ją na przełomie tego i kolejnego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News