Szkoda, że nowa edycja Toyota Supra trafi tylko do Japonii

Toyota Supra 2021, Supra 2021, Supra RZ Horizon Blue Edition, Supra RZ 2021, Supra RZ Horizon Blue

Japończycy mogą już świętować, jako że Toyota tylko na tamtejszym rynku zacznie sprzedawać specjalny model Supra RZ Horizon Blue Edition na 2021 rok modelowy.

Supra RZ „Horizon Blue” Edition sam w sobie będzie wyjątkowy, bo choć jest prawie taki sam, jak Supra A91 Edition 2021, to zalicza ogromny wzrost mocy. Ulepszenie napędzającego go silnika BMW B58 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 3,0 litra podbiło wartości z 335 koni mechanicznych i 495 Nm momentu obrotowego do kolejno 382 KM i 499 Nm.

Znaczny wzrost mocy stawia tym samym Suprę na tym samym gruncie z BMW Z4 M40i. Odbiło się to również na przyspieszeniu, które od zera do 96,5 km/h wynosi teraz nie 4,1, a 3,9 sekundy.

Ponadto zaktualizowana Supra ma przednie usztywnienie, które zwiększa sztywność nadwozia, a także dostrojone zawieszenie dla lepszego pokonywania zakrętów. Jak wskazuje sama nazwa, jest też wydana w limitowanej opcji kolorystycznej Horizon Blue.

Ten niebieski odcień nadwozia przenika do kabiny w postaci szwów na siedzeniu, kierownicy i desce rozdzielczej, którą uzupełnia większy ekran multimedialny o przekątnej 8,8 cala.

Czytaj też: Samochodami Tesli jeździ się najlepiej?

Nowa Toyota Supra 2021 jest dostępna w siedmiu kolorach w Japonii, w tym w limitowanym Matte Storm Grey Metallic (27 egzemplarzy) i nowym Horizon Blue (100 egzemplarzy). Zamówienia zostały otwarte, a dostawy rozpoczną się w październiku tego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News