Reklama
aplikuj.pl

Samochodami Tesli jeździ się najlepiej?

Tesla Model Y, Tesla, Model Y, Model X, Model S, wydajność Modelu Y

To oczywiste, że po kupnie nowego samochodu chce się nim jeździć wszędzie i zawsze. Wygląda na to, że właściciele nowych samochodów elektrycznych Tesli wiedzą, o czym mowa.

Nowe dane zebrane na podstawie 5169356 brytyjskich samochodów (via Auto Express) pokazują, że kierowcy Tesli mają wyższy średni roczny przebieg niż właściciele innych samochodów. To po prostu oznacza, że właściciele Modeli pokonują po prostu najwięcej kilometrów, niż świeżo upieczeni szczęśliwcy, którzy wybrali inne firmy.

W ciągu pierwszych trzech lat posiadania nowego samochodu kierowcy Tesli pokonują średnio 20050 kilometrów rocznie. Tuż za nimi plasują się właściciele Mercedesów pokonując 19483 km rocznie i Volvo – mil rocznie, a właściciele Volvo średnio 18632 km rocznie.

Idąc dalej, samochody z silnikiem Diesla pokonują średnio 20110 km rocznie, co spada do nieco ponad 12000 km w przypadku samochodów benzynowych.

Czytaj też: W terenie zaszalejecie nawet tanimi hatchbackami

Co ciekawe, w pełni elektryczne samochody lądują mniej więcej pośrodku, pokonując średnio 15184 km rocznie w pierwszych trzech latach od kupna.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News