Reklama
aplikuj.pl

Nowa era dla Lexusa już za rogiem. Rzućcie okiem na te zwiastuny

Nowa era dla Lexusa już za rogiem

Wielkimi krokami zbliża się nowa era dla Lexusa, którą rozpocznie nowy samochód koncepcyjny. Ten pokazał się na najnowszym zwiastunie przed premierą już 30 marca.

Ten koncept, to nowa era dla Lexusa

Na Facebooku firmy znalazł się najnowszy zwiastun w postaci krótkiego nagrania, które skupia się z jednej strony na podstawie samochodu w postaci platformy, a z drugiej na kabinie i jej kierownicy. Ta zresztą przypomina tę kontrowersyjną kierownicę Tesli, więc ciekawie będzie zobaczyć, czy Lexus wprowadzi ją do produkcyjnego modelu.

Czytaj też: Lexus NX 2022 na zdjęciach, których mieliśmy nie widzieć

#LexusConcept #ExperienceAmazing

Many wonder what the future will look like. But few ask how it will feel. Find the answer on March 30th at 6am ET. #Lexus #LexusConcept #ExperienceAmazing https://lexus.us/31gTM53

Posted by Lexus on Friday, March 26, 2021
Wideo nie odtwarza się? Wejdź tutaj!

Ten zwiastun dodatkowo prezentuje pierwszy rzut oka na całkowicie elektryczną platformę koncepcyjną, która wydaje się mieć dwa silniki elektryczne (jeden na przedniej osi i jeden z tyłu) z akumulatorem między nimi, bo w podłodze. Wewnątrz z kolei ujawnia konfigurację czteromiejscową, a widok masywnych zwisów sugeruje otwartość zarówno na napędy hybrydowe, jak i w pełni elektryczne.

Czytaj też: Lexus IS F Sport zainspirował nowe buty RTFKT

Wiemy zresztą, że w tej koncepcji zastosowany zostanie układ napędowy Lexusa Direct4 przeznaczony zarówno do pojazdów elektrycznych, jak i hybrydowych, oferujący możliwość napędu na wszystkie koła. W układzie hybrydowym silnik gazowy ma napędzać przód, podczas gdy silnik elektryczny zajmie się tyłem tył.