WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Na horyzoncie nowa ikona Telefonu Google, a także… nowa nazwa?

Na horyzoncie nowa ikona Telefonu Google, a także… nowa nazwa?

Google najwyraźniej dąży do ujednolicenia ikon swoich aplikacji, tak jak to miało miejsce w przypadku Gmaila czy Map. Wszystko wskazuje na to, że ich los może wkrótce podzielić ikona Telefonu Google.

Ikona Telefonu Google będzie kolorowa

Wiele popularnych usług Google już otrzymało nowe ikonki utrzymane w typowych dla firmy kolorach. Niektóre przeszły też metamorfozę, choć bez zmian kolorów, np. Arkusze czy Dokumenty. Do większości nowych ikon zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale jakby ktoś jednak wolał stare, to istnieje sposób na powrót do klasyki. jeden z użytkowników Reddita wrzucił do sieci zrzuty ekranu z Google Play, na których widać właśnie tę nową, kolorową ikonę Telefonu Google.

Czytaj też: Wyszukiwanie Google będzie inteligentniejsze. Teraz zapamięta co szukaliśmy
Czytaj też: Popularny komunikator Go SMS Pro wysyła nasze załączniki na zewnętrzne serwery
Czytaj też: Reklamy na YouTube pojawią się przy każdym filmie

To raczej nikogo nie powinno dziwić, skoro już tyle ikon przeszło metamorfozę. Zamiast niebieskiej słuchawki telefonu mielibyśmy ją kolorową. Zmiana niewielka, jednak jest jedno ale. Kiedy przyjrzymy się bliżej temu screenowi zauważymy, że zmianie uległa także… nazwa aplikacji. Zamiast Google Phone widnieje tam Google Call czyli Połączenia Google.

Informacja nie jest potwierdzona, więc nie ma co jeszcze narzekać lub cieszyć się. Jednak wydaje się, że taka zmiana jest bardzo prawdopodobna patrząc na podejście firmy do swoich usług. GSuite zmieniło się w Google Workspace, więc czemu Phone nie może zmienić się w Call? Cóż, pozostaje nam poczekać na jakieś oficjalne wieści w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News