Reklama

Przydatne rozszerzenie pomoże przywrócić stare ikony Google

Google Workspace, Google

Od jakiegoś czasu stopniowo dostajemy nowe ikony Google. Aplikacje i usługi przechodzą zmiany, a nowe ikony mają to odzwierciedlać. Jest bardziej kolorowo i co najważniejsze – spójnie. To jednak nie wszystkim może się podobać. Na szczęście te zmiany można cofnąć.

Przywróć stare ikony Google

Wydawałoby się, że coś takiego jak zmiana wyglądu ikon jest rzeczą bardzo drugorzędną, jednak okazuje się, że bardzo dużo osób ma z tym problem. Nowe, kolorystycznie spójne ikony Google nie przypadły do gustu każdemu. I właśnie dla takich osób powstało rozszerzenie, które po zainstalowaniu go z Chrome Web Store w przeglądarce Chrome lub Microsoft Edge pozwoli przywrócić dawny wygląd ikon. Obecnie dotyczy to jedynie Gmaila, Google Meet i Kalendarza Google, jednak można się spodziewać, że wkrótce narzędzie obejmie tez inne usługi Google.

Czytaj też: TikTok może nadal korzystać z utworów należących do Sony Music
Czytaj Twitch rozpoczyna walkę z użytkownikami blokującymi reklamy
Czytaj też: Uważajcie na fałszywe maile od Poczty Polskiej. To kolejne internetowe oszustwo

Claudio Postinghel, twórca rozszerzenia już pracuje nad wtyczką dla Firefoxa. Niestety narzędzie działa tylko w komputerowej przeglądarce internetowej, więc nie zmieni nam wyglądu ikon w aplikacjach mobilnych. Tam jednak posłużyć mogą inne launchery.