Reklama
aplikuj.pl

Nowa Mafia w produkcji! Twórcy opowiedzieli więcej o historii serii

mafia

W końcu mamy oficjalne potwierdzenie tego, na co fani Mafii czekali od czasu rewelacyjnego remake’u oryginalnej gry. Nowa Mafia powstaje! Twórcy zdradzili również, co najbardziej cieszy ich w udanym odnowieniu pierwszej części.

Mafia Remake był wspaniały

Odnowiona pierwsza część Mafii zebrała bardzo dobre oceny, sprzedała się znakomicie, a gracze odzyskali wiarę w deweloperów stojących za tą serią. Po nieudanej trójce Mafia znów jest wielka i deweloperzy z okazji dwudziestolecia serii wspominają przeszłość marki. Kilku z nich opowiedziało, jakie zmiany w Mafii: Edycji Ostatecznej były dla nich najważniejsze.

Podczas tworzenia pierwszej Mafii zmagaliśmy się z wieloma ograniczeniami technicznymi. Na przykład odległość rysowania wynosiła zaledwie kilkaset metrów, więc nie można było zaprezentować pięknych widoków miasta. W Mafii: Edycji Ostatecznej mieliśmy niezwykłą możliwość poprawy wyglądu pierwszej gry – mogliśmy tworzyć wspaniałe widoki i lepiej oddać atmosferę miast z lat 30. XX wieku.

Czytaj też: W Australii niespodziewanie pojawił się nowy model PS5

Technologia motion capture również się rozwinęła przez ostatnie lata.

To było wspaniałe – 20 lat temu mogliśmy rejestrować ruchy jednego aktora naraz, a dziś jesteśmy w stanie nagrać całą wieloosobową scenę z uwzględnieniem wszystkich szczegółów twarzy aktorów, aby jeszcze lepiej zaprezentować historię. W pierwszej części pozostawało wiele luk, które musiała wypełniać wyobraźnia gracza. W jednej ze scen gangster udający pracownika kolei czekał na coś i z nudów stukał palcami, a ze względu na ograniczenia techniczne mogliśmy pokazać tylko sztywną dłoń lekko poruszającą się w górę i w dół.

W Edycji Ostatecznej mogliśmy bawić się wszystkimi szczegółami i rejestrować najdrobniejsze ruchy sceniczne. Jest taka kultowa scena, w której Tommy wraca do Sarah po krwawej strzelaninie i oboje prawie nic nie mówią – ale dzięki szczegółowym wyrazom twarzy doskonale rozumiemy, jaka więź ich łączy.

Nowa Mafia w produkcji!

To, co jednak wydaje się być najciekawsze we wspominkach deweloperów, to to, że potwierdzono prace nad kolejną częścią serii! Jeden z deweloperów ogłosił:

Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.

Plotki mówią, iż deweloperzy zabiorą nad do czasów przełomu XIX i XX wieku. Nic więcej jednak na temat tej gry nie wiadomo.