Reklama
aplikuj.pl

W Australii niespodziewanie pojawił się nowy model PS5

ps5

Gracze z Australii donoszą o tym, iż PS5 przeznaczone na tamtejszy rynek są inne od reszty świata. Pierwsi posiadacze nowej konsoli wskazują na różnicę, którą czuć, gdy weźmie się sprzęt do rąk.

PS5 odświeżone

Sony co jakiś czas po cichu wypuszcza nowe wersje swojej konsoli. Nie jest to nic nowego i proces jest dobrze znany. Malutkie zmiany konstrukcyjne pozwalają firmie ograniczyć koszty produkcji, a drobne usprawnienia poprawiają po prostu używanie konsoli. Dla przykładu, premierowe wersje PlayStation 4 posiadały słabe podzespoły odpowiedzialne za połączenia z sieciami Wi-Fi. Kolejna partia konsol posiadała już kilka poprawek w tej kwestii.

Czytaj też: Wyciek Need for Speed niepokoi fanów. Fatalne wybory twórców

W przypadku PS5 mieliśmy już tego typu małe zmiany. Okazało się, że pierwsze zmiany dotyczyły radiatora konsoli, który w oryginalnej wersji jest ciężki i duży. Nowa wersja sprzętu działa według testów niemalże identycznie, a radiator jest mniejszy i sporo lżejszy. Co tym razem zmieniono?

Australijskie PS5

Nowe PS5, które na ten moment jest dostępne tylko w Australii, zapewne trafi też do reszty świata. Nowe modele mają oznaczenia CFI-1202B oraz CFI-1202A. Pierwszy model to PS5 bez napędu, a drugi – z napędem. Pierwsi nabywcy nowych konsol nie zdecydowali się jeszcze na ich rozkręcanie, ale instrukcja zdradza, że tym razem nie można mówić o czymś tak szczególnym jak wymiana systemu chłodzenia.

Jest jednak pewna różnica, którą od razu czuć. Okazuje się bowiem, że PS5 z Australii jest sporo lżejsze! Waga premierowego PS5 to:

  • 4,5kg dla wersji z napędem
  • 3,9kg dla wersji bez napędu

Pierwsza rewizja konsoli z 2021 roku zmniejszyła wagę do:

  • 4,2kg dla wersji z napędem
  • 3,6kg dla wersji bez napędu

Czytaj też: Rozgrywka z Dakar Desert Rally to w końcu coś nowego!

To jednak nie koniec odchudzania. Omawiana rewizja 2022 schodzi z wagi jeszcze bardziej:

  • 3,9kg dla wersji z napędem
  • 3,4kg dla wersji bez napędu

Oznacza to, że nowa konsola PS5 w wersji z napędem, waży teraz tyle samo ile premierowa PS5 w wersji bez napędu. Jeśli chcecie zdobyć najnowszą wersję PS5 – po prostu patrzcie na oznaczenia na pudełku. Informację o wersji konsoli w wersji CFI-1202B oraz CFI-1202A znajdziecie na opakowaniu.