Reklama

Nowe Audi A2 na bazie konceptu AI:ME wygryzie z rynku A1?

Nowe Audi A2, koncept AI:ME, wygryzie z rynku A1, Audi A2,

Nowy raport z serwisu Autocar próbuje przewidzieć część elektrycznej przyszłości marki i tak też wpadły do nas nowe informacje o nowe Audi A2 na bazie konceptu AI:ME.

Nowe Audi A2 zastąpi A1?

Raport Autocar wspomina, że Audi rozważa ponoć zaprzestanie produkcji A1, kompaktowego klasy podstawowej marki, ze względu na wysokie koszty elektryfikacji i niewielkie marże, jakie generują małe samochody. Usunięcie tego modelu z oferty może otworzyć skład dla odrodzonego A2 lub Audi Q2 na poziomie podstawowym.

Czytaj też: Wielka premiera Audi E-Tron GT i Audi RS E-Tron
Czytaj też: Data premiery Audi E-Tron GT. Elektryczne Gran Turismo nadchodzi
Czytaj też: SEAT Cupra Formentor FZ wyszpiegowany z silnikiem Audi

Wiadomość o niepewności związanej z przyszłością Audi A1 nie jest wyssana z palca, bo pochodzi od szefa Audi Markusa Duesmanna. Ten ponoć powiedział nie tylko to, że A1 trzeciej generacji raczej nie powstanie, ale też, że Q2 może przyjąć nową rolę wśród modeli Audi. To z kolei rzuca nowe światło na nowe Audi A2 na bazie konceptu AI:ME.

Czytaj też: Audi RS3 LMS 2021 to wyścigowe cacko dla początkujących
Czytaj też: Lakier tego Audi A4 przyciągnie wzrok każdego
Czytaj też: Zwiastun Cupra Formentor VZ5 potwierdza silnik Audi

Ponoć Audi nieustannie pracuje na czymś w rodzaju następcy A2 MPV z lat 1999-2005, który jednak nie będzie aż tak związany z tym modelem, a swoje korzenie będzie miał w koncepcji AI:ME z 2019 roku, którą widzicie powyżej na zdjęciach.