WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowe Audi Q2 na 2021 rok, to jeszcze ostrzejszy charakter

Odświeżone Audi Q2 zadebiutowało właśnie w Europie z ostrzejszym wyglądem i nowym silnikiem. Zamówienia na to cacko ruszą we wrześniu, a w kraju macierzystym firmy ceny Q2 zaczynają się od około 110000 zł.

W chwili premiery w Niemczech Q2 będzie dostępny z czterocylindrowym silnikiem 1.5 TFSI o mocy 148 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 250 Nm. Jednak zespół napędowy może pracować na zaledwie dwóch cylindrach, aby poprawić spalanie, kiedy kierowca nie potrzebuje mocy.

Po stronie przełożeń jest dostępny sześciobiegowy manual i siedmiobiegowy automat. Z czasem odświeżone Audi Q2 otrzyma dwa inne silniki benzynowe i diesla.

W kwestii ulepszeń zewnętrznych Audi postawiło na bardziej kanciastą osłonę chłodnicy oraz zauważalnie większe wloty powietrza w rogach zderzaków i oświetlenie LED w standardzie Odświeżony crossover zyskał też światła do jazdy dziennej, które okalają reflektory po ich zewnętrznych krawędziach.

Projektanci dostosowali również styl tylnego zderzaka do tego przedniego, co widać zwłaszcza po dwóch fałszywych wlotach powietrza w rogach. W najniższej części znajduje się z kolei dyfuzor, który zakrywa rury wydechowe. Podobnie jak na nosie, ulepszenia sprawiają, że odświeżony Q2 wygląda na bardziej wytrzymały i agresywny model.

Czytaj też: Obejrzyjcie jak wybucha elektryczny samochód podczas ładowania

Po stronie kolorów nowe Audi Q2 może przybrać nowy lakier Apple Green, jak i szary Arrow, szary Manhattan, niebieski Navarra i niebieski Turbo. Wewnątrz nic się nie zmienia drastycznie, bo tylko otwory wentylacyjne otrzymały ulepszony wygląd i bardziej złożoną konstrukcję. Ciągle jest też obecny 8,3-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News