WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

LG ogłosiło projektor HU810P i twierdzi, że innego takiego na rynku nie ma

Ponoć obecnie nie ma na rynku niczego takiego, jak ogłoszony właśnie nowy projektor laserowy DLP HU810 od LG.

Celem tego modelu jest przeniesienie kinowej jakości prosto do domu. Projektor HU810 może wyświetlać obraz 4K UHD o przekątnej 300 cali i jasności do 2700 lumenów ANSI, który obejmuje 97 procent gamy kolorów DCI-P3, ze współczynnikiem kontrastu 1000000:1 i obsługą formatów o wysokim zakresie dynamiki, a w tym HDR10 i HLG.

Urządzenie jest ponadto wyposażone w tryb przysłony z ustawieniami jasnego pomieszczenia i ciemnego pokoju. Dzięki temu HU810 wykrywa natężenie światła w pomieszczeniu i odpowiednio optymalizuje wyświetlanie generowanego obrazu, podczas gdy funkcja Adaptive Contrast dostosowuje współczynnik kontrastu w każdej klatce, aby uzyskać możliwie najlepszy obraz w ciemniejszych scenach.

LG zadbał o dopasowanie częstotliwości odświeżania do 24 Hz, którym charakteryzują się najczęściej kinowe filmy. Na pokładzie nie zabrakło technologii TruMotion, profesjonalnej kalibracji obrazu, a sam projektor działa na platformie webOS 5.0 (via New Atlas).

Czytaj też: Prywatne loty w zasięgu każdego? Ten samolot chce do tego doprowadzić

Chociaż projektor zawiera dwa głośniki o mocy 5 W, obsługuje również bezprzewodowe połączenie WiSA i Bluetooth z systemami audio. Łączność przewodowa sprowadza się do dwóch portów HDMI 2.0 i jednego HDMI 2.1 oraz dwa porty USB 2.0. Obecnie nie są dostępne żadne informacje o cenie ani dostępności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News