Reklama
aplikuj.pl

Nowe BMW M3 nagrane w akcji. Premiera już wkrótce

Tym razem spowity w kamuflaż nowy model BMW M3 został nagrany podczas testów na Nurburgring. Obejrzyjcie go w akcji.

Do premiery BMW M3 oraz M4 nowej generacji dzieli nas już poniżej miesiąca (debiut nastąpi 23 września), ale firma nadal testuje je na Nurburgring. Jego masywnej atrapy chłodnicy nie da się przeoczyć, podobnie jak konsoli przedniej, która doczeka się agresywnej przemiany. Obniżona wysokość jazdy, sportowy tylny dyfuzor i podwójne podwójne wyloty wydechowe są również zauważalne.

Chociaż BMW utrzymuje wygląd M3 w tajemnicy, dla nas nie wszystko jest tajemnicą. Wiemy już, że nowe M3, a nawet towarzyszący mu model M4 napędzi 3,0-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem.

Ten zapewni moc 473 koni mechanicznych, pozostawiając kupującym do wyboru sześciobiegową manualną lub ośmiobiegową automatyczną. Wersja Competition podniesie moc silnika do 503 KM za cenę przymuszenia do automatycznej skrzyni biegów.

Czytaj też: Nawet po siedmiu latach elektryczne BMW i3 zaskakuje

W chwili premiery oba warianty będą wyposażone w napęd na tylne koła, a konfiguracja z napędem na wszystkie będzie dostępna w późniejszym terminie dla sedana i coupe. BMW opracowuje również kombi M3 Touring, ale ten nie będzie gotowy do produkcji przez około dwa lata.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News