WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowe Gran Turismo będzie „kompletne” – powróci tryb VR

Nowe Gran Turismo uratowane przez fanów? Kazunori Yamauchi opowiedział o planach na kolejną odsłonę popularnego symulatora wyścigowego.

Kazunori Yamauchi to twórca serii Gran Turismo. Dyrektor Polyphony Digital miał ostatnio okazję udzielić ciekawego wywiadu, w którym poruszona została kwestia kolejnych odsłon tej serii. Gran Turismo Sport to tylko przystanek na drodze do rozwoju marki. Czego się spodziewać po kolejnej grze?

Czytaj też: Wreckfest na konsole z datą premiery – następca FlatOuta powraca

Serwis GT Planet otrzymał od twórcy Gran Turismo kilka ciekawych wypowiedzi. Dzięki nim możemy mniej więcej wiedzieć, czego spodziewać się po kolejne odsłonie GT. Gran Turismo Sport było w dniu premiery zdecydowanie wybrakowanym produktem i dopiero liczne aktualizacje poprawiły stan gry. Wciąż jednak można kręcić nosem np. na liczbę samochodów.

Przez ostatnich kilka lat Kazunori Yamauchi brał udał w kilku wydarzeniach, na których spotykał fanów swojej gry. Co ciekawe, wielu z graczy zabierało ze sobą konsole z Gran Turismo 2 i 3. Dzięki temu, dyrektor Polyphony Digital miał okazję pograć sporo czasu w swoje poprzednie dzieła. Jak sam przyznaje – wiele o nich zapomniał. Te kilka sesji z graczami zdecydowanie wpłynie na kształt kolejnego Gran Turismo. Yamauchi określa nowe GT jako połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości – kompletną formą Grant Turismo.

A skoro mowa o przyszłości… Co z wirtualną rzeczywistością? Czy powróci ona do następnej odsłony Gran Turismo? Autor gry poinformował, że sam bardzo lubi VR i wierzy w możliwości jakie daje ta technologia. Tryb VR powróci, ale to jak będzie rozwinięty, zależeć będzie od PlayStation 5. PSVR wymaga sporo mocy, przez co np. nie da się przenieść całego Gran Turismo Sport pod VR.

Czytaj też: Sony zmienia PlayStation Plus lipiec 2019 – dostaniemy trzy gry!

Źródło: wccftech.com