WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowe menu Xbox One wygląda jak to z PlayStation 4

Menu Xbox One znów przeszło zmiany. Tym razem Microsoft stawia na coś w stylu PlayStation 4.

Microsoft od początku istnienia Xboksa One eksperymentuje z menu konsoli. Nintendo i Sony dodają tylko nowe opcje, a Microsoft potrafi wywrócić nie raz wszystko do góry nogami. Właśnie rozpoczęły się testy kolejnej wersji menusów. Czy tym razem uda się znaleźć idealny układ menu?

Czytaj też: Beyond: Two Souls już dostępne na PC

Nowy wygląd głównego ekranu konsoli został przebudowany. Tym razem zbliżony jest on trochę do tego co mamy na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Microsoft chwali się, że udało się tak ustawić wszystkie ekrany, że teraz w łatwy sposób przejdziemy do gier, Game Passa, Mixera i innych ważnych aplikacji. Nowy wygląd poniżej.

Nowe menu trafi do testerów w tym tygodniu. Każdy posiadacz Xboksa One skorzysta z zmodyfikowanego wyglądu jeszcze tej jesieni. Wygląd menu to jednak nie jedyna zmiana. Microsoft postanowił również pozbyć się obsługi Cortany za pomocą słuchawek z mikrofonem. Od teraz sterowanie głosowe dostępne będzie tylko poprzez smartfony z iOS, Androidem lub Windowsem. Zadziała również głośnik Harmon Kardon Invoke.

Czytaj też: Rozgrywka z Iron Man VR udowadnia, że gra będzie rewelacyjna

Źródło: wccftech.com