Reklama
aplikuj.pl

Na nowe silniki spalinowe Audi nie liczcie

premiera Audi E-Tron GT i Audi RS E-Tron

Jako część Grupy Volkswagena, ta niemiecka firma ma już gotowe „zaplecze elektryczne”, więc teraz nic dziwnego, że silniki spalinowe Audi muszą prędzej, czy później odejść do lamusa. Przynajmniej w nowych modelach.

Silniki spalinowe Audi w nowej erze motoryzacji

Tym razem informacje czerpiemy z magazynu Automobilewoche, ale ten bazuje na słowach szefa Audi, Markusa Duesmanna, który ujawnił, że Audi zakończyło swoją pracę nad nowymi silnikami spalinowymi. Teraz jedyne co będzie robić, to ulepszać te obecne jednostki benzynowe i wysokoprężne, więc innymi słowy, nie liczcie na jakiekolwiek nowości napędowe ze strony tego producenta.

Nowe elektryczne Audi R8, elektryczne Audi R8

Czytaj też: Zwiastun Audi Q4 E-Tron ujawnia kabinę pełną technologii

Nie jest to dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że marka z Ingolstadt ogłosiła zamiar przekształcenia podstawowych modeli w ofercie w pojazdy wyłącznie elektryczne do końca dekady. To z pewnością będzie łatwiejsze od spełniania coraz bardziej rygorystycznych przepisów emisji w Unii Europejskiej w myśl ulepszania obecnych silników. Te przepisy zresztą szef Audi skrytykował, argumentując, że środowisko ma niewiele korzyści z tych czystszych silników, które trudno jest opracować, aby zadowolić organy regulacyjne.

Czytaj też: Nieznany duży SUV Audi wyszpiegowany. Czy to Q9?

W poprzednim wywiadzie Markus Duesmann przyznał, że Audi może stać się w pełni marką EV dopiero do 2035 roku.