Reklama
aplikuj.pl

Nowe testy Cyberpunk 2077 trwają, a moderzy dopracowują tuning

cyberpunk 2077

Co nowego w telenoweli pt. naprawa Cyberpunk 2077? CD Projekt RED zdaje się testować nową wersję gry, a gracze dalej poprawiają tytuł po swojemu.

Serwis Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 wciąż czeka na swojego kolejnego patcha. CD Projekt RED przesunął wszelkie aktualizacje gry i dodatki na ten rok, więc… czekamy! Najnowszy patch ma nosić nazwę 1.5 i choć wydawało się, że wcześniej wyjdzie patch 1.4, to prawdopodobnie już się go nie doczekamy i otrzymamy po prostu największą aktualizację w historii gry.

Czytaj też: Vanguard słabo się sprzedaje, więc nadciąga Call of Duty Modern Warfare 2

Wiadomo, że twórcy cały czas optymalizują tytuł i łatają błędy, ale nowy patch może nas zaskoczyć trochę bardziej dzięki temu, że już w aktualizacji 1.3 CD Projekt RED gruntowanie przebudował wiele podstaw systemów, dzięki czemu twórcy mają mieć teraz łatwiejsze zadanie przy przeprojektowaniu niektórych elementów. Niektóre głosy mówią, iż czeka nas przebalansowanie całego Cyberpunk 2077, choć pamiętajcie, że to tylko plotki, a nie oficjalne stanowisko CDPR, więc nie ma się co nakręcać. Jeśli jednak jeszcze nie graliście w tytuł, to nie warto teraz zaczynać i już lepiej chociaż poczekać na nowego patcha.

Nie raz pisałem, iż sam podejdę do zabawy w Cyberpunk 2077 w momencie, jak CD Projekt RED wyda już wszystko co szykuje dla gry – patcha nextgenowego, darmowe dodatki DLC, duże rozszerzenia. Myślałem, że w 2022 już zagram, ale teraz wydaje mi się, że produkcja tej odsłony zakończy się dopiero w 2023 roku. Takie podejście sprawiło jednak, że jestem w kropce z Dying Light 2, które ma otrzymywać przez pięć lat dodatkową zawartość. Aż tyle nie chce mi się czekać… Jakieś rady, jak Wy podchodzicie do takich tytułów-usług?

Czytaj też: Design God of War na PC zmusza niektórych do używania modów

Wracając jednak do łatki Cyberpunk 2077 – wydaje się, że niedawno rozpoczęły się testy kolejnej wersji patcha gry. Na Steamie deweloperzy umieścili build gry, która przeznaczony jest dla testerów, więc prawdopodobnie „cdpr_internal_qa” to Cyberpunk 2077 1.5. Deweloperzy wrzucili go trzy dni temu, więc od tego tygodnia testerzy mogą bawić się w nowej wersji. Od testów gry do wydania patcha jeszcze zapewne minie trochę czasu, więc nie nastawiajmy się, że lada moment gra dostanie dużą aktualizację.

Moderzy dalej grzebią w Cyberpunk 2077

Gracze również nie porzucają Cyberpunk 2077. Na samym Steam w produkcji bawi się jednocześnie około 20 tysięcy osób dziennie, a społeczność dyskutuje o grze. Tytuł otrzymuje nowe mody, które dodają, to czego twórcy nie dostarczyli na premierę.

Bez problemu można sobie wgrać modyfikację, która umożliwi nam uproszczony tuning pojazdów. Oczywiście nie jest to prawdziwy tuning, a wybieranie tradycyjnie losowanych przez grę elementów, ale zawsze jest to krok bliżej do tego, co obiecywały materiały przedpremierowe.