Reklama
aplikuj.pl

Lenovo pokazało nowe ThinkPady ze sprzętem AMD. Przeznaczenie? Przede wszystkim praca

Lenovo nawiązało współpracę z AMD nad opracowaniem swoich ThinkPadów nowej generacji. Oczywiście firma AMD dostarczyła przede wszystkim swoje procesory, pozostawiając Lenovo pełne pole do popisu w myśl funkcji i formy, a to zaowocowało… no właśnie. Czym? Nowe ThinkPady na to odpowiadają, ale na rynek wejdą dopiero w maju w cenie od 1549 i 2099 dolarów.

Co oferują nowe ThinkPady ze sprzętem AMD

Lenovo swoją opowieść o ThinkPadach na 2022 rok, które będą obejmować model ThinkPad Z13 oraz Z16 rozpoczyna od wywodu na temat ekologicznego sznytu produktu. Chwali się zastosowaniem aluminium z recyklingu, wegańską skórą, czy równie „zielonego” opakowania. To miłe, bo oczywiście o naturę trzeba dbać. Możemy też się cieszyć z pozostaniu przy charakterystycznej wstawce tuż nad ekranem, w której znajduje się wysokiej jakości kamera Full HD i dwa mikrofony.

Czytaj też: MSI oficjalnie o laptopach nowej generacji dla graczy i profesjonalistów

Wchodząc w szczegóły, oba laptopy posiadają preinstalowanego Windowsa 11, układ Microsoft Pluton, czy procesory Ryzen z serii Pro z opcją sięgnięcia po procesor Ryzen PRO 6860Z w modelu Z13. Droższy wariant sięga po Ryzeny Pro z serii H, podczas gdy tańszy po te z serii U, czyli mniej wydajne, ale jednocześnie bardziej energooszczędne. Z16 może połączyć procesor z kartą graficzną Radeon RX 6500M, aby poprawić wydajność iGPU obecnego w Ryzenie.

Czytaj też: Lasery będą bronić USA przed balistycznymi i hipersonicznymi pociskami

Możecie też liczyć na czytnik linii papilarnych, do 32 GB pamięci LPDDR5, do 1 lub 2-terabajtowgo dysku SSD NVMe na PCIe 4.0, szybkie ładowanie akumulatora, dTMP 2.0, podświetlaną klawiaturę, łączność Bluetooth 5.2 i Wi-Fi 6E, jak również wysokiej jakości ekrany. Właśnie tak – ekrany. Jeden znajduje się w miejscu czytnika linii papilarnych (IPS), a drugi tam, gdzie powinien i jest to 13,3 lub 16-calowy dotykowy ekran OLED o jasności 400 nitów.