Reklama
aplikuj.pl

Nowy Cadillac XT4 zawita do Europy

nowy-cadillac-xt4-europa

Czy w Europie wiemy, co to Cadillac? Poniekąd tak, ale ograniczona dostępność mówi sama za siebie, jako że w 2019 roku w Europie sprzedano tylko 614 samochodów. To ma za zadanie poprawić nowy Cadillac XT4.

Amerykańska luksusowa marka zamierza zwiększyć sprzedaż e Europie, a jedną z części tej misji będzie wprowadzenie na rynek europejskiego XT4, czyli najmniejszego crossovera Cadillaca. „U nas” XT4 będzie oferowany z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2 litrów, mocy 172 koni oraz 381 Nm momencie obrotowym. Będzie to jednostka napędowa dostępna na początku w wersjach Launch Edition i Launch Edition Sport.

Później do oferty zostanie dodany 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 227 KM i z 350 Nm momentu obrotowego. Bez względu na jednostkę, te będą podłączone do dziewięciobiegowej automatycznej skrzyni biegów i będą pracować z napędem na przednie lub wszystkie koła (via Motor1).

Czytaj też: CFMoto 1250TR-G to najmocniejszy chiński motocykl w historii

Cadillac będzie sprzedawał XT4 w Europie od 10 października, a ceny w Niemczech dla wersji Launch Edition z napędem na przednie koła zaczynają się od 42900 euro. Za wersję Launch Edition Sport przyjdzie nam już zapłacić 47100 euro, ale dzięki temu zapewnimy też sobie napęd AWD.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News