WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy Chevrolet Colorado Xtreme, czyli doładowany 455-konny pickup

Nowe pickupy, to nie tylko te elektryczne, co potwierdza wydanie Colorado Xtreme 2020 od Special Vehicle Engineering.

Właśnie tak, to nie Chevrolet, a firma Special Vehicle Engineering postanowiła stworzyć na bazie Chevroleta Colorado swój model w wydaniu Xtreme. To powstanie w oparciu o wariant Colorado z napędem na dwa i na cztery koła z 3,6-litrowym silnikiem V6. Ba, nie będzie nawet zawsze pickupem, bo wybór nadwozia sprowadzi się też do rozszerzonej kabiny.

Wspomniany silnik pozostanie w samochodzie, ale odpowiednio pokręcony. Special Vehicle Engineering postawiło bowiem na dodatek solidnego kompresora, który podbił moc wyjściową do 455 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 576 Nm. To ulepszenie jest związane z kompozytową pokrywą silnika i podwójnym układem wydechowym ze stali nierdzewnej z czarnymi satynowymi końcówkami.

Colorado Xtreme,  Colorado Xtreme, Colorado Xtreme 2020, Chevrolet Colorado

Za nowy wymiar hamowania odpowiadają ceramiczne klocki hamulcowe z włóknem węglowym, które stanowią pieczę nad tarczami z otworami. Opcjonalnie klienci mogą pokusić się o modernizację do kutych przednich zacisków sześciotłokowych i dwuczęściowych 13,6-calowych przednich tarcz. Jeśli chodzi o zawieszenie, Colorado Xtreme otrzymało obniżony pakiet zawieszenia sportowego (2 cale z przodu i 5 cali z tyłu).

Ulepszenia wyglądu obejmują 20-calowe felgi w dwóch wykończeniach (satynowa czerń i czarny połysk) oraz szereg znaczków, przedłużenie paneli, czy termoformowane wkładki dla zderzaków.

2020 Colorado Xtreme objęty jest trzyletnią ograniczoną gwarancją zarówno na zespół napędowy, jak i pozostałe systemy. Nic dziwnego, jako że powstanie tylko 100 egzemplarzy.