Reklama
aplikuj.pl

Nowy Hyundai i30 N debiutuje!

nowy-hyundai-i30-n-debiutuje

Odświeżony Hyundai i30 N jest już z nami i otrzymuje nie tylko ostrzejszy wygląd, ale też aktualizacje techniczne i ulepszenia systemów bezpieczeństwa. Jego debiut na rynku jest z kolei planowany na początek 2021 roku.

Hyundai i30 N nadal dzierży 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem, którego moc wynosi 250 koni mechanicznych, a moment obrotowy 353 Nm w standardowym modelu.

Wystarczy jednak dorzucić do niego pakiet Performance, aby moc wskoczyła na 280 KM i moment na 392 Nm. Silnik współpracuje z ośmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów Hyundaia albo sześciobiegowym manualem.

Ten wzrost wydajności pozwala samochodowi z pakietem Performance osiągnąć prędkość 100 km/h w 5,9 sekundy, czyli o 0,2 sekundy szybciej niż oryginał. Warto zaznaczyć, że względem poprzednika ten pakiet wydajności zapewnia o 5 koni i 39 Nm możliwości więcej.

Po stronie wyglądu zaktualizowany i30 N, to większa trapezoidalna kratka, bardziej kanciaste wloty w dolnej sekcji konsoli, lepsze prowadzenie powietrza, które zmniejsza turbulencje w nadkolach i połączenie świateł mijania LED w kształcie litery V w całej sekcji reflektorów. Na tyle ten hatchback ma z kolei większy spojler, bardziej kanciaste światła i większe rury wydechowe.

Czytaj też: Kia Stinger nowej generacji, to jeden wielki znak zapytania

Wewnątrz i30 N względem zwyczajnego Hyundaia i30, to lżejsze o 2,2 kilogramów siedzenia, metalowe pedały, szwy Performance Blue, czy czarna tapicerka, która może być wykonana z tkaniny lub mieszanki sztucznego zamszu i skóry. Pakiet Performance kroi wagę o kolejne 14,4 kilogramów przez 19-calowe kute felgi, które owijają opony Pirelli P-Zero, za którymi siedzą nie 345, a 360 mm przednie tarcze hamulcowe.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News