WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy Mercedes-Maybach GLS doczekał się pełnoprawnej prezentacji

Kolejny SUV Maybacha jest gotowy do szturmu na luksusowy rynek motoryzacyjny. Tym razem mowa o debiutującym modelu Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic.

Począwszy od przodu, duży SUV przyjął dla siebie błyszczącą, nową osłonę chłodnicy z pionowymi chromowanymi prążkami. Obecny na nim motyw chromu jest kontynuowany na dolnych osłonach, a także na bocznych wlotach powietrza otoczonych zakrzywionymi listwami ozdobnymi, czy ochronie podwozia.

Patrząc na profil boczny, nie trudno nie zauważyć 22-calowych aluminiowych felg z wieloramiennym układem, który nawiązuje do przedniego grilla. To jednak nie koniec chromowego szaleństwa – to udziela się nawet płytkom na słupkach B, a nawet relingach dachowych. Nie zabrakło też podobnych wstawek na całej szerokości klapy bagażnika, czy tylnych błotnikach i otoczeniu świateł.

Gdy zajrzymy do środka Maybacha GLS 600 4Matic zauważymy od razu, że trzeci rząd siedzeń zniknął, choć zachowano ten sam rozstaw osi co w tradycyjnym GLS. Mowa więc o 3135 milimetrach, z których pasażerowie z tyłu mogą teraz cieszyć się 1103 mm miejscem na nogi, czy rozkładanymi siedzeniami.

Najbardziej luksusowa wersja Maybach GLS może pomieścić tylko cztery osoby, ale dostępna jest również konfiguracja pięcioosobowa. Od składanych stołów przez dedykowany zapach i po system infotainment na tylnych siedzeniach, wersja luxobarge ma prawie wszystkie funkcje najwyższej jakości. Wentylowane i podgrzewane fotele masujące są jednak standardem, podobnie jak elektroniczny panoramiczny dach.

Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic, nowy Mercedes-Maybach GLS 600, nowy Maybach,GLS 600 4Matic

Po stronie napędu Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic korzysta z 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia płynną jazdę dzięki mocy 550 KM i momentowi obrotowemu 729 Nm, a także układ EQ Boost oferujący dodatkowe 21 KM i 249 Nm przez ograniczony czas. W Europie do 96 km/h rozpędzi się w 4,8 sekundy, a jego maksymalna prędkość sięga 250 km/h.

ŹRÓDŁO: Motor1