Reklama
aplikuj.pl

Nowy Mitsubishi Outlander z mocą Nissana?

Mitsubishi Outlander 2021, nowy Mitsubishi Outlander, silnik Outlander, nowy Outlander, Outlander 2021

Obecny Mitsubishi Outlander jest już w sprzedaży od 2014 roku modelowego, więc nic dziwnego, że producent pracuje nad pełnym odnowieniem tego kompaktowego crossovera.

Testy tak naprawdę trwają przynajmniej od września ubiegłego roku i do tej pory potwierdzono, że już w tym roku otrzymamy nowego Outlandera do kupienia. Informacje na jego temat są przy tym nadal skromne, jak zresztą nawet jeśli idzie o to, jak będzie wyglądać. Dlatego poniżej nie znajdziecie zdjęć, a prawdopodobne rendery (via Motor1).

Wiemy też, że Mitsubishi Outlander podzieli się swoimi korzeniami z Nissanem Rogue nowej generacji, którego premiera planowana jest również na ten rok. Mowa dokładnie o bazowaniu na tej samej platformie opracowanej przez sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi.

Automotive News poinformował jednak, że Outlander będzie używał silnika Nissana pod maską, co oznacza, że ​​po raz pierwszy pojazd Mitsubishi będzie używał jednostki Nissana. Informacje pochodzą z japońskiej strony dotyczącej biznesu, co wskazuje na jeszcze głębszy sojusz między markami.

Czytaj też: Jeden z najmocniejszych Lamborghini Urus w teście przyspieszenia

Wśród tych układów napędowych nie zabraknie hybrydowego systemu typu plug-in, który podobno będzie współdzielony przez Mitsubishi i Nissana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News