Reklama
aplikuj.pl

Wielkie ramię Stretch jako nowy robot Boston Dynamics

nowy robot Boston Dynamics, Boston Dynamics, Stretch Boston Dynamics, robot Boston Dynamics

Nieoczekiwanie znana wszystkim z robota Spot i Atlas firma Boston Dynamics ujawniła swoje świeżutkie robotyczne dzieło. Oto Stretch, czyli zupełnie nowy robot Boston Dynamics.

Stretch, czyli nowy robot Boston Dynamics

W rzeczywistości ten nowy robot Boston Dynamics jest pierwszym opracowanym specjalnie do zastosowań komercyjnych. Stretch został zaprojektowany specjalnie do pracy magazynowej w już istniejących infrastrukturach i jest ewolucją wcześniejszego prototypu Handle, który bezpośrednio wskazywał na ambicje firmy dotyczące stworzenia tego robota magazynowego.

Czytaj też: Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?

Wady robot Handle w postaci operowania na dwóch kołach, potrzeby dużej ilości miejsca i nieefektywnego chwytu zostały dokładnie dopracowane z myślą o robocie Stretch, który od podstaw był projektowany, jako robot do obecnych magazynów. Co ważne przewyższa szybkością do 800 przeniesionych pudeł dotychczasowe „robotyczne ramiona”, wykorzystując do tego przyssawkę, ruch wielokierunkowy i technologię komputerowego widzenia.

Czytaj też: Psi robot od Boston Dynamics dba o trzodę owiec

Wymiary mobilnej podstawy robota Stretch zostały zaprojektowane tak, aby dokładnie odzwierciedlać rozmiar standardowej palety. Chociaż nie znamy ceny, jaką trzeba będzie wyłożyć na ten nowy robot Boston Dynamics, to pilotażowe testy wkrótce ruszą, a komercyjna sprzedaż ruszy w 2022 roku.