Reklama
aplikuj.pl

Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?

Hyundai kupił Boston Dynamics, Hyundai i Boston Dynamics

Tak jak oczekiwaliśmy po ostatnich raportach, Hyundai kupił Boston Dynamics, ale nie z powodu, jaki wskazywaliśmy. Przynajmniej nie teraz.

Boston Dynamics w rękach Hyundaia

Każdy zapewne kojarzy zarówno Hyundaia, produkującego samochody na całym świecie, jak i Boston Dynamics, zajmujące się tworzeniem szalenie zaawansowanych robotów w postaci Atlasa, czy Spota. Warto zaznaczyć, że w przyszłości Boston Dynamics będzie kontynuować prace nad komercjalizacją zaawansowanych robotów, a całe przejęcie wykonane przez Hyundaia sprowadziło się do wykupienia około 80% udziałów firmy od Grupy SoftBank.

Czytaj też: Nowy opancerzony robot bojowy Rheinmetall
Czytaj też: Walczące roboty zmienią oblicze wojny. I to wcześniej niż mogłoby się wydawać
Czytaj też: Ten sprej zmienia wszystko w przemieszczające się roboty

Jak to jednak w biznesie, nie ma nic za darmo i w rzeczywistości Hyundai wykorzysta innowacje firmy, aby ulepszyć swoje autonomiczne pojazdy. Oba przedsiębiorstwa będą również współpracować przy opracowywaniu produkcji elementów dla robotów i inteligentnych rozwiązań logistycznych.

Kolejną potencjalną zaletą tej umowy jest to, że Boston Dynamics otworzył zakłady w Bostonie i Dolinie Krzemowej. Daje to Hyundaiowi dostęp do tych najlepszych talentów jako przyszłych pracowników lub znalezienie przyszłych partnerów.

Czytaj też: Co powiecie na roboty koszące trawniki, a nawet zajmujące się całym ogrodem?
Czytaj też: 
Robot BladeBUG nowym sojusznikiem turbin wiatrowych
Czytaj też: 
Ścienny robot DrawBo nauczy Wasze dzieci rysowania

W ogłoszeniu Hyundai twierdzi, że chce ostatecznie zbudować humanoidalne roboty, a w szczególności takie, które miałyby służyć opiece medycznej w szpitalach.