Reklama
aplikuj.pl

Sedan Audi RS3 wyszpiegowany na Nurburgring

Nowy sedan Audi RS3 zdjęcia prototyp

Nadchodzącymi wielkimi krokami tradycyjny sedan Audi w gorętszym wydaniu doczekał się niespodziewanej sesji nagraniowej podczas testów na Nurburgring. Oto Audi RS3 w pełnej krasie.

Sedan Audi RS3 wyszpiegowany

Audi RS3 powstaje obecnie w wersji hatchback i sedan, ale dziś to tą drugą mamy przyjemność obejrzeć. Z nowym Audi RS3 już poniekąd jesteśmy zapoznani, jako że jego mniej agresywny wariant S3 zadebiutował już w sierpniu. Na zupełnie inny wygląd może nie mamy co liczyć, bo zadowolimy się głównie zmianami w konsolach, ale na silnik już tak.

Czytaj teżABT RS4-S, czyli podkręcone Audi RS4 Avant
Czytaj też: Audi Q4 E-Tron Sportback wyszpiegowane ze stalowymi felgami
Czytaj też: Audi i silniki spalinowe. Co ma w planach ta firma?

Audi wymieni w nowym RS3 czterocylindrowy silnik na 2,5-litrową turbodoładowaną pięciocylindrową jednostkę Audi. Spodziewamy się, że ta rozwinie tą samą moc na poziomie 394 koni mechanicznych i 480 Nm momentu obrotowych, jak w RS Q3, ale to tylko domysły. Pewniakiem jest jednak napęd na wszystkie koła za pomocą siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Po stronie wyglądu ten rywal Mercedesa-AMG CLA 45 jest dosyć powściągliwy, jednak wprawne oko zauważy ulepszenia RS. Czy to przy wybrzuszonych nadkolach i większych felgach, powiększonych wlotach powietrza w przedniej konsoli, czy owalnych końcówkach wydechu. Jednak silnik będzie największym wyróżnikiem.

Czytaj też: Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej
Czytaj też:
Audi ujawnia prototyp dla elektrycznego sedana E-Tron GT
Czytaj też: 
Obejrzyjcie jak Nurburgring zalicza Audi RS6 Avant 2020

Kwestia premiery Audi RS3 w nadwoziu sedan i hatchback jest owiana tajemnicą, dlatego pozostaje nam strzelać, że odbędzie się w ciągu kilku nadchodzących miesięcy.