Reklama
aplikuj.pl

Nowy sezon Call of Duty Warzone. Co nowego?

warzone

Wystartował nowy sezon Call of Duty Warzone. Co przygotowano tym razem do produkcji, która przyciąga codziennie miliony graczy przed ekranami?

Call of Duty Warzone z nowym sezonem

Zapowiadana od kilku dni aktualizacja Call of Duty Warzone jest już aktywna i gracze mogą przystępować do zabawy w kolejnym sezonie gry. Twórcy obiecali nowe funkcje w grze oraz mniejsze zmiany rozgrywki.

Czytaj też: Might and Magic powróci! Szansa na słynne „heroski”?

Deweloperzy dziś przybliżają nam amunicję i bomby Nebula V. Zapewniają one nowe taktyki ofensywne, a przenośne stacje dekontaminacji – tymczasowe schronienie.

Warzone – Nebula V

Amunicja Nebula V

Amunicja Nebula V, sklasyfikowana jako ulepszenie polowe w Warzone, nie jest silniejsza od zwykłych pocisków, ale ma jedną istotną przewagę: gdy operator zostanie przez nią powalony, wydziela trującą chmurę gazu.

Każdy, kto będzie próbował ożywić tego operatora – lub stanie blisko niego – będzie musiał stawić czoła podobnym utrudnieniom jak w przypadku zamykania kręgu: kaszlowi, rozmazanemu widzeniu i niewielkim obrażeniom otrzymywanym z upływem czasu, które odbiją się na zdrowiu gracza lub czasie działania jego maski przeciwgazowej.

Amunicja Nebula V to tylko jeden magazynek, ale w przypadku niektórych broni może to wystarczyć, aby odwrócić losy walki drużynowej, zwłaszcza w pomieszczeniach.

Bomby Nebula V

Jednym z najrzadszych przedmiotów w Warzone jest bomba Nebula V, zamknięta walizka pełna śmiercionośnego gazu z ładunkiem wybuchowym.

Po uzbrojeniu i ustawieniu przed operatorem bomba detonuje po ustalonym czasie i nie można jej rozbroić ani zniszczyć. Początkowa eksplozja zadaje duże obrażenia w małym promieniu, po czym gaz zacznie się rozprzestrzeniać, raniąc każdego operatora bez maski przeciwgazowej. Gaz utrzymuje się przez dwie minuty po czym ulega rozproszeniu lub staje się częścią zamykającego się kręgu.

Operatorzy mogą uciec przed zagrożeniem, podobnie jak w przypadku zamykania kręgu, ale jako narzędzie blokowania obszaru, bomba Nebula V spisuje się znakomicie… Jeśli tylko zdołacie ją znaleźć.

Czytaj też: Darmowe DLC do Dying Light 2 dostępne, ale gracze proszą o naprawę gry

Przenośne stacje dekontaminacji (PSD)

Pomimo swojej toksyczności Nebula V może być krótkotrwale rozproszona.

Przenośna stacja dekontaminacji, nowy sprzęt polowy w Calderze, to przenośne urządzenie, które filtruje powietrze przez kilka sekund, chroniąc wszystkich znajdujących się w środku przed gazem z zamykającego się kręgu lub Nebulą V.

Urządzenia te pojawiają się na mapach taktycznych wszystkich operatorów, dzięki czemu każdy może zobaczyć, gdzie są aktualnie aktywne. Mogą zostać zniszczone przez materiały wybuchowe lub pociski balistyczne. Przenośna stacja dekontaminacji jest przydatna w walce ze starymi i nowymi zagrożeniami chemicznymi, co z pewnością doprowadzi do powstania nowych strategii w trybach Battle Royale.