Reklama
aplikuj.pl

Nowy Volkswagen Golf GTI TCR nagrany w testach

Nowy Volkswagen Golf GTI TCR

Tym razem na Nurburgring Volkswagen zawitał m.in. ze swoim Golfem GTI TCR, a pewien miły pan z YouTube, czyli Automotive Mike, nagrał go w akcji.

Volkswagen przyjął sobie do serca rolę zapełniania rynku swoimi modelami i razem z premierą Golfa Mk8, czyli ósmej już generacji, zapełnił rynek wieloma jego wydaniami. Obecnie z kolei czekamy na premierę R oraz nowego Golfa GTI TCR, którego właśnie uchwycono w testach.

TCR będzie kontynuacją specjalnej edycji o tej samej nazwie, wprowadzonej pod koniec cyklu życia Golfa Mk7. Tym razem jednak oczekuje się, że będzie to stała część oferty, a większa moc jest już praktycznie pewna – wspomina się o dodatku 10 koni mechanicznych względem poprzednika, czyli osiąganiu całych 296 KM.

Czytaj też: Project 411, czyli futurystyczny hołd dla kultowego Porsche 911

Poza dodatkową mocą w stosunku do zwykłego GTI, oczekuje się, że Golf GTI TCR z najpewniej siedmiobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów, będzie miał sztywniejsze zawieszenie zapewniające ostrzejsze prowadzenie, a także wzmocnione hamulce i ulepszoną aerodynamikę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News