Reklama
aplikuj.pl

Nowy Wiedźmin nadchodzi! Jednak nie taki, na jakiego liczycie

Nowy Wiedźmin nadchodzi, WIedźmin Stary Świat

Wiedźmin: Stary Świat będzie już trzecią próbą podboju świata planszówek przez uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Nowy Wiedźmin tym razem ma szanse na to, że będzie to podbój na wskroś udany.

Nowy Wiedźmin: Stary Świat, czyli gra planszowa

Większość z nas po cichu liczy na nowego Wiedźmina od CD Projekt Red, a dziś poniekąd zostało to spełnione, bo „Redzi” we współpracy z Go On Board postanowili stworzyć nową grę planszową w tym uniwersum. Wiedźmin: Stary Świat (w wersji angielskiej The Witcher: Old World) jest obecnie w powijakach w myśl debiutu na rynku, ale i tak projekt jest na zaawansowanym poziomie.

Czytaj też: Zbliża się premiera nowych dodatków do gry Elekt
Czytaj też: CD Projekt Red zhakowany! Poufne dane mogą wyciec lada moment
Czytaj też: Emulator PS3 działa coraz lepiej. Seria Killzone płynniejsza

Tak zaawansowanym, że obecne plany obejmują ruszenie z akcją społecznościowej „zrzutki na projekt” na Kickstarterze i serwisie zagramwto (dla wersji polskiej) już w maju. Dopiero w kwietniu 2022 roku będzie miała jej premiera, a pieniądze zebrane podczas zbiórek mają za zadanie sprawić, że projekt będzie jeszcze większy.

Czytaj też: Rekord Steam. Tylu Was tam jeszcze nie było. Jak to osiągnięto?
Czytaj też: Multiplayer Mass Effect Legendary Edition nie istnieje. Dlaczego?
Czytaj też: On the Road Truck Simulator PS4 i XOne! 6000 km niemieckich autostradek

Jak czytamy w oficjalnym opisie:

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. By zwalczyć magiczne plugastwa, pięć rywalizujących ze sobą szkół szkoliło adeptów wiedźmińskiego fachu. Po zakończeniu treningu wiedźmini wyruszali w świat w poszukiwaniu przygód i zarobku.

Wiedźmin: Stary Świat to gra dla 2-5 graczy, którzy mogą wędrować po rozległej mapie, wykonywać ciekawe i wciągające zadania, podejmować trudne wybory moralne oraz walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem!

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.