Reklama
aplikuj.pl

Nowy World of Warcraft anulowany! Inny tytuł zbiera za to pochwały

world of warcraft

Blizzard nie przestaje robić rewolucji w swoim studiu. Tym razem dowiedzieliśmy się o porzuceniu dużego projektu, nad którym pracowano kilka lat. World of Warcraft na smartfony nie powstanie!

World of Warcraft Mobile nie powstanie

W studiach deweloperskich tworzących gry wideo powstaje zazwyczaj masa gier, o których istnieniu nigdy się nie dowiadujemy. Czasem graczem udaje się zdobywać z nich materiały po latach. Batman w stylu Noir, czy Spider-Man 4, to tylko jedne z głośniejszych przypadków.

Czytaj też: Dead Island 2 powraca. Tytuł jest inną grą, która zadebiutuje w przyszłym roku

Dziś usłyszeliśmy anulowaniu produkcji, o której istnieniu również nie wiedzieliśmy! Jak się okazuje – Blizzard anulował produkcję nowego World of Warcraft. Tytuł miał być spin-offem znanej gry i trafić miał na smartfony i tablety. Nie byłaby to konwersja gry z PC, a coś nowego, opartego o to samo uniwersum.

Za produkcję odpowiadało NetEase, które niedawno wydało Diablo Immortal. Tytuł powstawał od trzech lat, a historia mała toczyć w innym okresie historycznym. Przy grze pracowało ponad stu deweloperów, którzy musieli niedawno porzucić nieskończony projekt.

Diablo 4 za to się rozwija

Nie oznacza to jednak, że Blizzard jest w złej formie. Anulowanie mobilnego World of Warcraft to decyzja biznesowa, a inne projekty są kontynuowane. Jedną z gier, która zbliża się do premiery jest Diablo 4.

Czytaj też: Ghostwire Tokyo z nową zawartością dla fanów Japonii

Co słychać w przypadku te gry? Dowiedzieliśmy się, że tytuł jest aktualnie testowany przez znajomych i rodziny pracowników Blizzarda. Polityka firmy zezwala na tego typu testy i pierwsi szczęśliwcy bawią się już w nowej produkcji Blizzarda. Wszyscy podpisali umowy o poufności, więc raczej nic więcej nie wycieknie, ale dobrze wiedzieć, że gra jest na drodze do premiery. Ogólny odbiór produkcji ma być pozytywny, co cieszy tym bardziej.

Jeśli brakuje Wam Diablo to oczywiście możecie zagrać w Diablo Immortal, w którym teraz codziennie dokonywane jest oblężenie Sanktuarium. Pytanie tylko, czy chcecie?

Trwa złowroga inwazja zrodzona z niecnych intryg Płonących Piekieł – armie Gnieworodnych przeprowadzają oblężenie Sanktuarium. O godz. 12:00 czasu serwera każdego dnia odważni awanturnicy mogą połączyć siły, by odeprzeć hordy żądnych krwi elitarnych demonów. Jeśli poplecznicy Płonących Piekieł polegną podczas swojej próby zdobycia atakowanego obszaru, to sama Gorgotra podejmie się dokończenia inwazji. Stworzy swoje widmo, które spróbuje wyeliminować każdego stawiającego opór śmiałka.