Reklama
aplikuj.pl

Ghostwire Tokyo z nową zawartością dla fanów Japonii

ghostwire tokyo

Choć dla wielu Ghostwire Tokyo to przygoda, którą odbyli dawno temu, to jednak wciąż są gracze, którzy wracają do tej produkcji. Co tym razem otrzymają fani Tokio?

Święto Obon w Ghostwire Tokyo

Ghostwire: Tokyo to gra o duchach (obecnościach, które zniknęły). Trzeba ratować je od zła, doceniać, przyjmować do wiadomości i akceptować ich odejście. Obon to czas na wspominanie przodków, których dusze mają w tym okresie w roku na pewien czas wracać do naszego świata.

Czytaj też: Dead Island 2 powraca. Tytuł jest inną grą, która zadebiutuje w przyszłym roku

Tradycje Obonu są bardzo różne w całej Japonii, ale najczęściej obchodzi się to święto, organizując letnie festiwale na podwórkach szkolnych i parkach. Wszyscy tańczą wspólnie Bon Odori i witają duchy swoich przodków. W niektórych częściach Japonii odbywa się też wydarzenie zwane „Toro-nagashi”, podczas którego rzekami, do morza, spławia się lampiony, opłakując dusze tych, którzy odeszli. Obszary inspirowane tym wydarzeniem pojawiają się w grze, a tokijski taniec Bon jest dostępny jako reakcja w trybie foto.

Nowości i poprawki w Ghostwire Tokyo

W środę, 3 sierpnia, o godz. 17:00 CEST, dla wszystkich graczy odblokowany zostanie zupełnie nowy, świąteczny kostium Obon oraz nowy gest w trybie foto:

  • Kostium Jinbei: codzienna kurtka i krótkie spodnie w stylu kimono. Ten strój jest idealny na różne okazje – uczestnictwo w letnim festiwalu, ale i siedzenie na ganku i jedzenie arbuza.
  • Reakcja Senko Hanabi: żadne święto nie może się obyć bez fajerwerków! Po użyciu tej nowej reakcji, Akito przykuca i rozpala iskrzące się senko hanabi. (Hanabi dosłownie znaczy „ognisty kwiat”).

Czytaj też: Nowe aktualizacje Diablo Immortal. Karawana jedzie dalej

Oprócz tego twórcy naprawili błędy na PC oraz PlayStation 5:

  • Wszystkie platformy – Dostosowano zachowanie podczas szybowania. – Dostosowano efekty. – Dostosowano głośność reakcji. – Zmieniono sposób zdobywania premii za logowanie do Bethesda.net. – Usunięto problem z zaliczaniem postępów podczas misji pobocznej „Zabawa w chowanego 3”. – Usunięto problem powodujący wyłączenie podczas zmieniania ustawień.
  • Poprawki wersji PlayStation 5 – Usunięto problem powodujący wyłączenie podczas Hyakki Yako.