WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowy zwiastun horroru The Lighthouse

Studio A24 po raz kolejny oferuje nam niepokojący film, który zamiast jump scare’ami będzie straszył klimatem. Zobaczcie nowy zwiastun horroru The Lighthouse z Robertem Pattinsonem i Willemem Dafoe w rolach głównych.

Poprzednia zapowiedź ukazała się ponad miesiąc temu, a teraz studio A24 wydało trailer The Lighthouse. Wszystko po to, byśmy nie zapomnieli, że czekamy na ten film. Choć trzeba przyznać, że ciężko byłoby zapomnieć. Mroczny klimat, czarno-biały obraz i  hipnotyzujące, przyprawiające o ciarki głosy obu aktorów.

Nowy zwiastun horroru The Lighthouse

Czytaj też: Finałowy zwiastun filmu Doktor Sen ponownie zabierze nas do hotelu Overlook

Akcja filmu The Lighthouse rozgrywa się w 1890 roku. Starzejący się latarnik Thomas Wake pracuje z młodym Ephraimem Winslowem  w tytułowej latarni morskiej znajdującej się na odległej, tajemniczej wyspie w Nowej Anglii.

Zobaczcie nowy zwiastun horroru The Lighthouse

Robert Eggers, twórca The Lighthouse, zasłynął hipnotycznej Czarownicy, co pozwala wierzyć, że jego kolejne dzieło będzie równie fascynujące. Możemy oczekiwać klaustrofobicznej, mrocznej atmosfery, szaleństwa i tajemnicy. A to wszystko w czarno-białej kolorystyce. Film nakręcono sprzętem z lat dwudziestych i czterdziestych, a całość uwieczniono na taśmie 35mm. To daje naprawdę wyjątkowy efekt.

Nowy zwiastun horroru The Lighthouse

Amerykańska premiera filmu The Lighthouse już 18 października, jednak nadal nie wiadomo, kiedy zobaczymy go w polskich kinach.

Czytaj też: Wyciekł fragment filmu Joker. Uwaga na spoilery!

Źródło: Collider