WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy zwiastun koncepcji Lexusa zapowiada przyszłość marki

Nowy zwiastun koncepcji Lexusa zapowiada przyszłość marki

Nowy rok, to i nowy Lexus? Dziś nasze serduszka rozpalił nowy zwiastun koncepcji Lexusa, który kontynuuje ten z grudnia zeszłego roku, pokazując jeszcze więcej ciałka tej elektrycznej koncepcji.

Nowy zwiastun koncepcji Lexusa

Chociaż oryginalne grafiki nie przedstawiają wiele przez wszechobecne cienie, zwiększenie jasności pozwala zajrzeć nieco dalej, o co postarał się serwis Motor1. Ten prosty zabieg zapewnił nam lepszy widok na podświetlany napis na klapie bagażnika, zgrabny spojler oraz smukłe tylne światła LED rozmieszczone poziomo. Tylny zderzak wygląda z kolei imponująco ze swoim tajemniczym poziomym pasem, który wygląda jak szeroki wlot powietrza.

Czytaj też: Pierwsze zdjęcia Lexusa NX nowej generacji
Czytaj też: Elektryczna przyszłość Lexusa doczekała się zwiastuna, czyli DIRECT4
Czytaj też: Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć

Lexus nie powiedział, jaki kształt przyjmie jego samochód koncepcyjny, ale coś czujemy, że będzie to pochodna SUVa, co zresztą widać po imponujących kształtach tylnej i przedniej sekcji. Więcej dowiemy się oczywiście podczas debiutu jeszcze tej wiosny, po którym trafi do nas pierwszy model Lexusa w swoistej nowej erze.

Czytaj też: Lexus dla Mikołaja, czyli HX Sleigh
Czytaj też: Toyota wyciąga rękę do wegetarian razem z Lexusem
Czytaj też: Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10

Jesteśmy pewni, że napędowym sercem tego nowego samochodu pokazowego Lexusa będzie układ elektryczny Direct4 przeznaczony zarówno do samochodów elektrycznych, jak i hybrydowych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News