Reklama

Nowy zwiastun McLaren Artura. Pierwszej hybrydy marki

Już 17 lutego poznamy w pełni to, co do zaoferowania będzie miała pierwsza hybryda brytyjskiej marki, o czym przypomina nam nowy zwiastun McLaren Artura.

Świeży zwiastun McLaren Artura

Tym razem zwiastun nadchodzącej hybrydy McLaren Artura został opublikowany na YouTube i przedstawia głównie szereg ujęć na poszczególne elementy tego samochodu (nawet silnik pod maską!), który jednak nadal pozostaje w cieniu.

Czytaj też: Data premiery McLaren Artura. Pierwsza hybryda marki nadchodzi
Czytaj też: McLaren Sabre w szczegółach. Bliskie spotkanie z jednym z 15
Czytaj też: Obejrzyjcie zdjęcia prototypu McLaren Sabre

„Nowy” rzeczywiście oznacza, że McLaren Artura jest „nowy” i to w całości. Mowa bowiem o nowej platformie, hybrydowym układzie napędowym, wystroju kabiny, a nawet nazwie. Ta porzuca tradycyjny dla McLarena liczbowy schemat nazewnictwa na rzecz tylko jednego słowa – Artura.

Czytaj też: Prezes McLarena o SUVach i hybrydach
Czytaj też: Podkręcony przez Novitec McLaren 620R
Czytaj też: Dwukrotnie wyższa cena za używanego McLarena, czyli zarobek na unikalności

Zespół napędowy Artury składa się z silnika V6 z podwójnym turbodoładowaniem i silnika elektrycznego, który napędza tylną oś. Plotki wspominają o mocy około 600 koni mechanicznych. Szacowany zasięg na zasilaniu wyłącznie elektrycznym ma sięgać 32 kilometrów, a ważna dla McLarena waga pozostała ponoć na tradycyjnym, ważnym dla marki niskim poziomie.