Reklama
aplikuj.pl

Nvidia chce, aby gracze walczyli z koronawirusem

nvidia covid-19, nvidia gracze koronawirus, gracze koronawirus

Entuzjaści sprzętu często wykorzystują karty graficzne do grania, wydobywania kryptowalut czy innych wymagających rzeczy. Nvidia prosi ich o użyczenie mocy GPU projektom Folding@home, które walczą z koronawirusem.

Folding@home to projekt kierowany przez Uniwersytet Stanford. Ma on na celu badanie procesów zwijania białek i koncentruje się na sposobie, w jaki cząsteczka biała składa się w przestrzeni. Na skutek tego mogą powstać takie choroby jak Alzheimer, Parkinson czy choroba szalonych krów.

Projekt rozpoczął tez prace nad wykorzystaniem swojej sieci układów GPU do walki z koronawirusem. Dodatkowa moc obliczeniowa może pomóc w odkryciach, które przysłużą się w walce z wirusem.

Nvidia popiera te wysiłki i zachęca graczy do użyczenia swojej mocy GPU. My również do tego zachęcamy. Cel jest szczytny i zdecydowanie warto wesprzeć walkę z czymś, co wkrótce może dotyczyć każdego z nas.

Jeśli martwicie się o zużycie mocy to projekt umożliwia dostosowanie zużycia mocy grafiki. Można ustalić określoną ilość energii albo ustawić działanie tylko wtedy, kiedy karta jest w bezczynności albo jest bardzo słabo obciążona.

Czytaj też: Wyciekły ceny telewizorów i soundbarów Samsung na rok 2020