Reklama
aplikuj.pl

Rdzeń NVIDIA Lovelace w Nintendo Switch nowej generacji. Ponoć

Nintendo Switch nowej generacji, NVIDIA Lovelace

Konsola Nintendo Switch nowej generacji najpewniej przekona do siebie nawet obecnych przeciwników, patrząc po plotkach na temat tego, co będzie miała do zaoferowania.

Lovelace w Nintendo Switch

Tym razem dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł (via Videocardz), a dokładniej mówiąc, znanego już z podobnych wycieków Kopite7kimi, że Nintendo Switch nowej generacji otrzyma nowy rdzeń graficzny NVIDIA na bazie architektury Lovelace.

Czytaj też: Zabójcy AirPodsów Apple – tym są słuchawki ComfoBuds Pro od 1MORE

Wcześniej ta sama osoba podrzuciła nam informacje właśnie o tej architekturze. Do tamtej pory myśleliśmy, że po obecnej architekturze Ampere najpierw doczekamy się premiery architektury Hopper, ale nowe informacje wskazują, że rok przed nią trafią do nas karty graficzne NVIDIA z GPU na bazie architektury Lovelace na część Ady Lovelace. Co więcej, wiemy, że ta ma łączyć się z 5 nm procesem produkcyjnym.

Czytaj też: SK Hynix o przyszłości układów DRAM i 3D NAND

Według plotek NVIDIA Lovelace doprowadzi do wzrostu liczby klastrów (Graphics Processing Clusters) do 12, co w porównaniu do pierwszej architektury RTX przełoży się na ich dwukrotny wzrost. To sprawi, że flagowe GPU AD102 będzie dzierżyć 72 TPC i 144 bloków procesorów strumieniowych (SM). Te drugie przełożą się na 18432 rdzeni CUDA. Dla porównania, obecny flagowiec (RTX 3090) ma 10496 rdzeni CUDA.