WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia wypuszcza sterowniki Game Ready 451.48

Nvidia zaprezentowała właśnie nowe sterowniki Game Ready 451.48. Przynoszą one naprawdę sporą ilość ciekawych zmian.

Sterowniki zapewniają pełne wsparcie dla DirectX 12 Ultimate. Jest to najnowsze API, które obsługiwane od teraz jest przez wszystkie grafiki RTX. Nvidia jako pierwsza firma na świecie pozwoli na skorzystanie z funkcji oferowanych przez to API.

Sean Pelletier, starszy menedżer produktu w dziale oprogramowania GeForce firmy Nvidia, mówi:

By móc skorzystać z funkcji sprzętowych nowej generacji niezbędne jest wszechstronne portfolio oprogramowania. Obsługa DirectX 12 Ultimate przez nasze karty to coś więcej niż tylko kolejna funkcja do odhaczenia. To gwarancja, że wykonaliśmy pracę niezbędną do zapewnienia naszym klientom kompletnego produktu z zestawem funkcji, który może popchnąć do przodu całą branżę.

Czytaj też: YouTube jako główne źródło (dez)informacji i fake newsów

Nowy sterownik dodaje obsługę przyspieszanego sprzętowo planowania pracy karty graficznej (hardware-accelerated GPU scheduling), nową funkcję, która została wprowadzona do Windows 10 wraz z majową aktualizacją systemu. Dzięki niej możliwe jest wydajniejsze działanie kart graficznych w grach czy podczas odtwarzania filmów.

Kolejna zmiana to dodanie kolejnych 9 monitorów do programu G-SYnc Compatible. Są to: AOC AG273F1G8R3, ASUS VG27AQL1A, Dell S2421HGF, Lenovo G24-10, LG 27GN950, LG 32GN50T/32GN500, Samsung 2020 Odyssey G9, Samsung 2020 Odyssey G7 27″ oraz Samsung 2020 Odyssey G7 32.

Sterowniki jak zawsze poprawiają też kilka błędów i opisują problemy, jakie zostaną w przyszłości poprawione. Możecie je pobrać pod tym linkiem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News