Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyj jak największy na świecie traktor otrzymuje nowy zestaw opon

W naszym dziale motoryzacji nie lubimy zamykać się tylko na jedne tematy, dlatego czemu mielibyśmy pominąć wiekopomną chwilę wymiany ogromnych opon w największym traktorze na świecie?

Tym traktorem z myślą o farmach jest Big Bud 16V-747, który jest wyjątkowy na skalę światową, dzierżąc też tytuł istnej ikony. Nic jednak w tym dziwnego, został stworzony, jako jednorazowy projekt przez Rona Harmona i Northern Manufacturing Company w 1977 roku.

Skąd zapotrzebowanie na takiego potwora? Mówiąc w skrócie, chodzi o przeoranie pola i to w rodzaju takim, które wymaga niebywale silnego sprzętu. Stąd właśnie takie monstrualne rozmiary i moc 1100 koni kryjących się w tym traktorze-potworze, który obecnie spoczywa w Heartland Museum.

Czytaj też: Odnowione Porsche 944 S2 1991 wygląda fantastycznie

Najwidoczniej nawet będąc eksponatem, jego wielkie opony wymagały wymiany i do tego właśnie niedawno doszło. Nic jednak dziwnego, trudno o kupno zamiennych części do traktora, który jest jedyny w swoim rodzaju.

Na szczęście opony, których wymianę obejrzycie powyżej (via Motor1), wykonała na zamówienie United Tire Company of Canada, a dzięki wsparciu Williams Brothers, Big Bud 16V-747 siedzi teraz na nowych, największych na świecie agroturystcznych oponach Goodyear LSW1400/30r46.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News