Reklama

Obejrzyjcie szpital na okręcie Marynarki USA

szpital na statku, statek szpitalny, USA koronawirus, szpital statek

Amerykańska Marynarka Wojenna postanowiła aktywować dwa statki szpitalne (USNS Mercy i USNS Comfort), aby zapewnić pomoc medyczną podczas wybuchu koronawirusa.

Mowa o dwóch statkach, które zostały zaprojektowane tak, aby pomieścić dużą liczbę ofiar w czasie wojny. Teraz są one odpowiedzialne za zapewnienie rezerwowych usług medycznych na Zachodnim i Wschodnim Wybrzeżu, ponieważ szpitale lądowe zapewniają opiekę osobom, u których zdiagnozowano wirusa COVID-19.

Teraz z kolei Amerykańska Marynarka Wojenna opublikowała na YouTube parę filmów wideo przedstawiających wnętrze statku USNS Mercy, który znalazł się na Zachodnim Wybrzeżu, aby pomóc w walce z epidemią COVID-19 (via Popular Mechanics).

Po aktywacji, każdy statek o długości 272 metrów i wyporności 63000 ton stanie się pełnoprawnym szpitalem z 1000 łóżek, 11 salami operacyjnymi, 80 łóżkami intensywnej opieki i pakietem radiologicznym. Każdy ze statków może pomieścić do 1300 lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy i załogi statku.

Czytaj też: Od czego zależy wpływ koronawirusa na ludzki organizm?

Widoczny wyżej USNS Mercy opuścił swój port macierzysty w San Diego w Kalifornii 23 marca i rozpoczął podróż w rejon Los Angeles. Statek szpitalny nie będzie aktywnie opiekować się osobami, u których zdiagnozowano koronawirusa, ale zamiast tego skoncentruje się na urazach i innych przypadkach opieki, pozwalając szpitalom na lądzie skoncentrować się na walce z pandemią.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News