WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

AMD obiecuje wiele, a my nie mamy powodu, żeby w to nie wierzyć

AMD obiecuje wiele, a my nie mamy powodu, żeby w to nie wierzyć

W ramach ostatniego wywiadu z serwisem The Street, Rick Bergman z AMD rzucił nieco więcej światła na plany firmy, wspominając o architekturze Zen 4 oraz RDNA 3, choć nadal Zen 3 i RDNA 2 nie zaliczyły pełnoprawnego debiutu.

Obietnice AMD na kolejne lata

Bergman oczywiście nie miałby celu w smęceniu na temat niezbyt kolorowych planów AMD, ale nawet jeśli więcej w tym marketingowej gadki, niż rzetelnych informacji, to i tak możemy uwierzyć firmie, która po premierze pierwszych Ryzenów, nabrała wiatru w żagle.

Czytaj też: Maxon wypuszcza benchmark Cinebench R23
Czytaj też: Myśliwce z laserami, czyli pierwszy aktywny system ochrony przed pociskami
Czytaj też: RTX 3050 staje się coraz bardziej prawdopodobny

Czytaj też: AMD Cezanne ze starym GPU, ale z nowym procesorem

AMD ma w planach zapewnienie swoim produktom bazującym na nadchodzącej architekturze Zen 4 oraz RDNA 3 tego samego kopa, którego zapewniły architektury obecnej generacji (Zen 3/RDNA 2). Firma chce utrzymać dalszy wzrost 50% „wydajności na wat”, w czym pomoże jej technologia Infinity Cache.

Czytaj też: Lotnisko dla latających taksówek Lilium Jet
Czytaj też: Testy AMD Radeon RX 6800 i RX 6800 XT w OpenCL
Czytaj też: Xtrfy M42 RGB doczeka się wydania retro

Bergman wspomniał również o odpowiedzi na DLSS NVDIII w postaci FidelityFX Super Resolution oraz przejściu na 5 nm proces technologiczny TSMC z obecnego 7 nm dla nowych chipów. Tradycyjnie nowe architektury mają z kolei przynieść ulepszenia na każdym polu, a szczegóły poznamy już do 24 miesięcy.