Reklama
aplikuj.pl

Lotnisko dla latających taksówek Lilium Jet

Lotnisko dla latających taksówek Lilium, lotnisko lilium, latające taksówki lilium, lilium jet

Nie raz i nie dwa pisaliśmy o dążeniu firmy Lilium do rozpowszechnienia latających taksówek/samochodów i tym razem nie jest inaczej. Teraz jednak, zamiast latających prototypów, mowa o lotniskach.

Lotniska dla latających taksówek Lilium

Lilium jest jednym z wielu startupów, które pracują nad urzeczywistnieniem latających taksówek, a dziś firma ujawniła plany swojego pierwszego węzła transportowego w USA. Pierwszy „vertiport” ma powstać w Orlando na Florydzie i będzie pierwszym lotniskiem, czyli węzłem w sieci, która ma obejmować cały stan.

Czytaj też: Obejrzyjcie lot latającego samochodu KleinVision, który rzeczywiście lata
Czytaj też: Latające ambulanse CityHawk rozwiążą problem helikopterów w miastach
Czytaj też: Latające samochody coraz bliżej? Publiczne testy SkyDrive SD-03

Nie tyle lotniska, co „vertiporty” Lilium mają pełnić funkcję stacji pasażerskich, na których to ludzie będą wsiadać i wysiadać z latających taksówek (via New Atlas).

Mowa dokładnie o Lilium Jet typu eVTOL, który przyjmuje na postać do pięciu pasażerów, mogąc lądować i startować w pionie. Jego zasięg ma wynosić 300 kilometrów na jednym ładowaniu, a maksymalna prędkość przelotowa do 300 km/h.

Czytaj teżLatający samochód Liberty firmy Pal-V może już wjechać na publiczne drogi
Czytaj też: Latający samochód Aska doczekał się publicznego wystąpienia
Czytaj też: Cyclogyro, czyli szansa na rewolucję latających samochodów elektrycznych

Lilium twierdzi, że pierwszy hub w Lake Nona zostanie uruchomiony w 2025 roku, a w tym samym roku ma też ruszyć usługa latających taksówek na całym świecie. Nadal jednak firma musi przejść przez katorżniczą certyfikację zwłaszcza Federalnej Administracji Lotnictwa w USA.