Reklama

W ten sposób można wyjaśnić obserwacje UFO dokonane przez marynarkę wojenną

pentagon

Na początku kwietnia do sieci trafiło niesamowite nagranie przedstawiające trójkątne UFO uwiecznione podczas lotu nad okrętem Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Tyler Rogoway twierdzi, że tajemnicze obiekty – zarówno tutaj jak i w przypadku innych obserwacji – są po prostu grupami dronów należących do innych mocarstw. Rogoway, który ostrzegał przed zagrożeniem związanych z dronami, nie jest zaskoczony rozwojem sytuacji. Dodaje jednak, iż sam fakt penetrowania amerykańskich baz wojskowych przez wrogie siły jest trudny do zaakceptowania.

Czytaj też: Pentagon szykuje raport o UFO. Znajdzie się w nim wiele niewyjaśnionych zjawisk

Ekspert krytykuje Departament Obrony za pozostawanie w tyle w kwestii realiów związanych z zagrożeniem ze strony dronów. Mówi nie tylko o działaniach Amerykanów poza granicami swojego kraju, lecz również w obrębie Stanów Zjednoczonych.

Obserwacje UFO przeprowadzone przez amerykańskich wojskowych zostały potwierdzone przez Pentagon

Mistyczna natura UFO, jako obiektów o pozaziemskim pochodzeniu, mogła wręcz pomóc światowym mocarstwom w ukrywaniu swoich postępów. Wszak łatwiej wytłumaczyć obecność zaawansowanej technologii poprzez obecność kosmitów, aniżeli posiadaniem takich rozwiązań przez siły potencjalnego wroga.

Czytaj też: Dlaczego Michio Kaku przestrzega przed kontaktowaniem się z pozaziemskimi formami życia?

Oczywiście nie ma pewności, że Rogoway ma rację. Należy mieć jednak na uwadze, że projekty zaawansowanych maszyn są skrzętnie ukrywane i wielokrotnie przekonywaliśmy się o tym, że mocarstwa dementowały pogłoski o posiadaniu różnorakich rozwiązań, co później okazywało się kłamstwem. Być może w tym przypadku jest podobnie i np. Chiny, Rosja czy Iran infiltrują amerykańskie bazy pod przykrywką UFO.