WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Obserwatorium The Edge na nowojorskim wieżowcu może zawrócić w głowie

Obserwatorium The Edge na nowojorskim wieżowcu może zawrócić w głowie

Kojarzycie filmy z wielkiego szklanego mostu w Chinach, na którym co poniektórym puszczają nerwy? Tego typu nagrania zdecydowanie będą również pochodzić z obserwatorium The Edge na nowojorskim wieżowcu, które otworzy się na odwiedzających już w marcu 2020 roku.

Prace nad wieżowcem typu supertall w Nowym Jorku zmierzają już ku końcowi i oprócz tradycyjnych powierzchni biurowych 30 Hudson Yards zaoferuje coś nietypowego – wspomniany punkt widokowy złożony z przeszklonej podłogi oraz ścian. Za projekt odpowiada firma Kohn Pedersen Fox (KPF), która ten dokładnie wieżowiec zaprojektowała tak, aby wznosił się na wysokość 387 metrów.

Sam taras widokowy nosi nazwę The Edge i znajduje się w pobliżu szczytu wieżowca na 100. piętrze, czyli na wysokości 344 metrów. Wystaje 24,8 m poza budynek i mierzy 696 metrów kwadratowych. Ma dużą przeszkloną część w środku i pochylone szklane ściany, które pozwalają odwiedzającym wychylić się nad ulicami miasta poniżej. Dzięki temu zapewnia ponoć „doskonały widok na kultową panoramę Big Apple oraz New Jersey i Stan Nowy Jork na odległość do 128 km, jeśli widoczność jest idealna”.

ŹRÓDŁO: New Atlas