Reklama
aplikuj.pl

Nowe obudowy Core od Thermaltake. Oto Core P6 TG i TG Snow

Firma Thermaltake ogłosiła swoje nowe obudowy Core i choć nie podała dokładnej ceny i dostępności modelu Core P6 TG oraz Core P6 TG Snow, to oddała w nasze ręce praktycznie pełną specyfikację.

Jako następcy Core P5, oba modele (różnica między nimi sprowadza się oczywiście do koloru) mają ze swoimi poprzednikami sporo wspólnego, dziedzicząc klasyczne funkcje z istniejącego Core P5, Core P6 TG może być używany zarówno w konfiguracji zamkniętej, jak i otwartej, dając użytkownikom możliwość przejścia ze standardowej konstrukcji mid-tower do otwartej, po prostu zdejmując panel górny i przedni. W obu wariantach możecie być jednak pewni, że pokażecie światu „bebechy” swojego PCta w możliwie najlepszy sposób, o co zadbają 4 mm panele ze szkła hartowanego… albo ich brak.

Czytaj też: Nowy wariant Realme Watch S już wkrótce, ale na duże zmiany nie liczcie

W rodzinie Core P6 TG aspekt wizualny i kwestia prezentacji zestawu, to zdecydowanie dwie kluczowe kwestie, jako że Thermaltake zadbał nawet o możliwość zainstalowania komputera na ścianie. Mniej rewolucyjnym dodatkiem jest montaż kart graficznych zarówno w tradycyjnym poziomie, jak i pionie za sprawą dołączonego risera PCIe. O same karty producent zadbał też pod kątem wspornika, który wspomaga zwłaszcza te najcięższe konstrukcje zamontowane w poziomie.

Obudowy Thermaltake Core P6 TG i Core P6 TG Snow w szczegółach

Czytaj też: Dwa gamingowe monitory ViewSonic Elite zaprezentowane. Co je wyróżnia?

Przed zbytnim zakurzeniem wnętrza Core P6 TG próbują chronić magnetyczne filtry wentylatorów na górnym, bocznym i dolnym panelu, zapewniające ponoć doskonałą wentylację, nawet gdy obudowa jest skonfigurowana jako zamknięta. Nic jednak dziwnego, bo łącznie Core P6 TG obsługuje trzynaście wentylatorów 120 mm i siedem 140 mm rozłożonych na panelu przednim, górnym, tylnym i serwisowym tuż przed płytą główną. Pod kątem chłodnic można zamontować trzy 360 mm jednostki na froncie, górze i panelu serwisowym.

Czytaj też: Szukacie pojemnych DDR4? Moduły Toughram XG RGB powstały dla Was

Po stronie możliwości montażowych Core P6 TG może obsłużyć płyty główne do rozmiaru E-ATX, chłodzenie procesora o maksymalnej wysokości 180 mm, karty graficzne do 300 mm lub 335 w zależności od typu chłodzenia wodnego, zapewniając przy tym siedem gniazd rozszerzeń i miejsce na cztery 3,5-calowe dyski lub osiem 2,5-calowych. Po stronie portów te objęte 2-letnią gwarancją modele udostępniają pojedynczy port USB-C, dwa porty USB 3.0 i dwa USB 2.0 oraz HD Audio na panelu przednim.