Reklama
aplikuj.pl

Dwa gamingowe monitory ViewSonic Elite zaprezentowane. Co je wyróżnia?

gamingowe monitory ViewSonic Elite,

Firma ViewSonic pochwaliła się swoimi dwoma monitorami skierowanymi dla graczy, które mają do zaoferowania nie tylko wysokie poziomy odświeżania ekranu, ale też szereg świetnych technologii. Wśród nich ViewSonic Elite najbardziej wyróżnia obecność wsparcia dla NVIDIA Reflex.

XG271QG i XG251G, czyli monitory ViewSonic Elite

W grę wchodzą dwa monitory, których fizyczne opakowanie jest praktycznie identyczne i sprowadza się do dosyć cienkich ramek z grubą dolną belką oraz szeroką, choć dosyć cienką podstawką. Po stronie wyposażenia możecie liczyć na porty USB, HDMI i DisplayPort, zapewniające odpowiednie możliwości dla naprawdę imponujących matryc IPS z jasnością do 400 nitów, certyfikatem DisplayHDR 400 i 99% pokryciem spektrum Adobe Color. Nie zabrakło też krótkiego, bo 1 ms opóźnienia GTG oraz wsparcia NVIDIA G-Sync.

Czytaj też: Zdjęcia Google – od dziś limit miejsca na zdjęcia i filmy

Oba monitory będą dostępne w trzecim kwartale bieżącego roku i zaoferują też m.in. oświetlenie RGB na tyle, coś w rodzaju mouse-bungee, uchwyt na słuchawki i rozbudowaną regulację. Przechodząc już z kolei do tego, co najważniejsze, czyli ekranów, mniejszy monitor ViewSonic Elite XG251G będzie miał do zaoferowania 24,5-calowy panel w Full HD o odświeżaniu 360 Hz, podczas gdy większy ViewSonic ELITE XG271QG sięgnie po 27-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD i odświeżaniu 240 Hz.

Dlaczego NVIDIA Reflex Latency Analyzer jest taki ważny?

Czytaj też: Clubhouse na Androida szybko zyskuje na popularności

Przy NVIDIA Reflex Latency Analyzer obecnym w obu modelach chciałbym, się zatrzymać nieco na dłużej, bo tak się składa, że miałem okazję przetestować tę technologię na własnej skórze z wykorzystaniem innego monitora. Więcej o niej i o wnioskach przeczytacie tutaj, ale musicie tylko wiedzieć, że to zestaw technik optymalizacji i pomiaru opóźnień w grach turniejowych.

Zmierzenie samego opóźnienia umożliwia wbudowany w nieliczne monitory analizator. Ten wykrywa kliknięcie myszy podpiętej bezpośrednio do monitora, a następnie mierzy czas, w którym dochodzi do np. wystrzału z broni, czego sprawdzenie było jak dotąd praktycznie niemożliwe w domowych warunkach.

Czytaj też: Kingston Fury stanie się tym, czym stał się HyperX, zanim go sprzedano

Jednak obecność NVIDIA Reflex Latency Analyzer nie tylko pozwala na zmierzenie tego opóźnienia, bo w połączeniu z odpowiednią myszką możecie też wybrać specjalne ustawienia (Low Latency Boost), które obniżą opóźnienia jeszcze niżej.