WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Odświeżony Jaguar E-Pace 2020 w hipnotyzującym wydaniu

Jak zapowiedziano, tak się dzieje. Jaguar Land Rover w 2020 roku odświeży m.in. model E-Pace i to w stylu, którego rzadko możemy podziwiać.

Nowy SUV E-Pace Jaguara trafi do sprzedaży w przyszłym roku z zupełnie nową platformą, ulepszoną stylistyką i świeżymi hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in. Będzie to poważna aktualizacja pod kątem technologicznym oraz mechanicznym i następstwo celu spółki Jaguar Land Rovera do systematycznego odświeżania prawie całkowicie marki do 2021 roku.

Nowy E-Pace przejdzie do Premium Transverse Architecture (PTA), co zapewni crossoverowi dostęp do aktualnej oferty hybrydowych układów napędowych marki. Migracja platformy E-Pace pozwoli SUV-owi przyjąć najnowszą 48-woltową architekturę hybrydową Jaguara Land Rovera. System MHEV składa się z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 0,2 kWh i napędzanego paskiem rozrusznika-generatora, który jest w stanie zapewnić dodatkowy 100 Nm momentu obrotowego na żądanie. Na zdjęciach widać go w tradycyjnym wydaniu „w kamuflażu”.

Po aktualizacji nabywcy E-Pace będą mogli wybrać turbodoładowane czterocylindrowe silniki benzynowe o mocy 197 KM, 247 KM i 296 KM, a także turbodoładowane diesle o pojemności 2,0 litra o mocy 148 KM, 178 KM lub 237 KM. Bez względu na ten wybór silniki zostaną sparowane z nową architekturą MHEV i połączone z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów i układem napędu na cztery koła.

Zaktualizowany kompaktowy SUV Jaguara będzie również oferowany po raz pierwszy z hybrydową technologią plug-in, wykorzystując nowy 1,5-litrowy trzycylindrowy benzyno-elektryczny układ napędowy. Jego dane techniczne nie zostały jeszcze potwierdzone.

Migracja platformy E-Pace przyniesie również wiele aktualizacji wnętrza, w tym najnowszy system informacyjno-rozrywkowy Touch Pro Duo JLR, który zawiera 10,2-calowy centralny ekran i oddzielny dolny wyświetlacz dla systemów ogrzewania i klimatyzacji samochodu.

ŹRÓDŁO: Auto Express