Reklama

Co dzieje się z ofertą Alfa Romeo. O modelu Giulietta można już zapomnieć

ofertą Alfa Romeo, Giulietta, Alfa Romeo Giulietta

Jak podaje Autocar w swoim najnowszym raporcie, złe rzeczy dzieją się z ofertą Alfa Romeo, jako że firma pozbyła się właśnie modelu Giulietta ze sprzedaży.

Giulietta żegna się z ofertą Alfa Romeo

Sam raport nie bazuje wprawdzie na oficjalnych informacjach, czy wyciekach specjalnych dokumentów, a po prostu na źródłach serwisu Autocar. Nie jest to jednak informacja totalnie z czapy, bo wieść o tym, że ten włoski hatchback zostanie wycofany ze sprzedaży, pojawiła się już przed rokiem, kiedy to szef ds. marketingu marki, Fabio Miglavacca, ogłosił, że Giulietta zostanie usunięta, aby utorować drogę crossoverowi Tonale.

Czytaj też: Spójrzcie na render sedana Alfa Romeo jako rywala BMW 5

Co ciekawe, miało to nastąpić wcześniej, ale w rzeczywistości harmonogram został opóźniony i to najpewniej z powodu pandemii. Teraz jednak to już prawie pewne, że po 11 latach istnienia Giulietta rozstanie się z ofertą Alfa Romeo, pozostając od tej pory ograniczona pod kątem egzemplarzy u dealerów, a z czasem stanie się dostępna do kupienia wyłącznie z drugiej ręki.

Ta informacja dotarła do nas zaledwie kilka dni po tym, kiedy okazało się, że Alfa Romeo porzuci platformę Giorgio, której największym minusem był brak możliwości dorzucenia na pokład elektrycznego napędu. Teraz Alfa Romeo w nowych modelach sięgnie po platformy koncernu Stellantis. Jeśli wierzyć bardzo dawnym plotkom, firma rzekomo pożyczy do Tonale silniki z Jeepa Renegade i dorzuci do nich hybrydowy układ napędowy typu plug-in.

Czytaj też: Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022 w skórze Alfa Romeo Giulia

Kiedy więc zadebiutuje mały crossover Tonale, kiedy już jego zapowiedź przyniosła ofiary? To obecnie owiane otoczką tajemnicy, choć wzmianka o tym, że trafi na rynek latem 2022 roku, wydaje się dosyć pewna. Problem w tej predykcji sprowadza się do nowego CEO Alfa Romeo, czyli Jeana-Philippe Imparato, który to publicznie ogłosił, że chce, aby system hybrydowy typu plug-in w Tonale mógł pochwalić się wyższymi osiągami. To ponoć opóźniło premierę modelu z tego roku.

Czytaj też: To nie rzadka Alfa Romeo, a dzieło sztuki na kółkach

Wszystko jednak ma stać się jasne pod koniec 2021 lub dopiero w 2022 roku, kiedy to koncern Stellantis, w którego skład wchodzi Alfa Romeo, dzięki czemu ponoć znacząco rozwinie skrzydła, opublikuje pięcioletni plan dla wszystkich swoich marek. Warto zauważyć, że Tonale zostanie umieszczony w ofercie poniżej modeli Giulia i Stelvio marki, a dzięki wspomnianemu Stellantis, będzie miał dostęp do większych możliwości w myśl rozwiązań technologicznych.