To nie rzadka Alfa Romeo, a dzieło sztuki na kółkach

Dzięki jednej z aukcji na Auxietre & Schmidt każdy z nas może zgarnąć fenomenalny samochód Disco Volante Spyder. To rzadka Alfa Romeo z 2017, która może zachwycić z zaledwie 3530 km na liczniku.

Rzadka Alfa Romeo Disco Volante Spyder

Wyjątkowy model Alfa Romeo Disco Volante Spyder powstał w formie limitowanego produkcyjnie samochodu na bazie Alfa Romeo 8C. Jego produkcja obejmowała głównie ręczny, szalenie dokładny proces, który trwał całe sześć miesięcy w ramach 4000 roboczogodzin włoskiej ekipy Carrozzeria Touring.

Czytaj też: Kiedy zobaczymy Alfa Romeo Tonale w produkcyjnej wersji?
Czytaj też: Trzy wyjątkowe powojenne Alfa Romeo sprzedane za rekordową kwotę
Czytaj też: Premiera Alfa Romeo Stelvio Veloce 2021, to debiut nowej wersji

Sam w sobie Alfa Romeo Disco Volante Spyder wygląda tak, jak widzicie na zdjęciach, czyli włosko-klasycznie, ciesząc oko obłymi kształtami, wielką maską i przodem przypominającym odrobinę nowe Porsche 911. Oczywiście z korzeniami w wersji Targa, bo ten wyjątkowy samochód również został pozbawiony dachu.

Czytaj też: Informacje o pierwszym elektrycznym samochodzie Alfa Romeo
Czytaj też: Alfa Romeo 4C kontra Mini JCW Roadster na prostej
Czytaj też:
Klasyczne Alfa Romeo Giulia w wydaniu z włókna węglowego

Za napęd odpowiada z kolei silnik V8 o pojemności 4,7 litra od Ferrari, który gwarantuje moc rzędu 450 koni mechanicznych, trafiających na koła poprzez sześciobiegową skrzynię. Co ważne, ten model jest dokładnie ostatnim z 7 wersji Spyder, obok których powstało również 8 coupe Disco Volante.