WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Oficjalny debiut Bentley Bentayga Speed 2021

Oficjalny debiut Bentley Bentayga Speed 2021

Bentley ujawnił wszystkie szczegóły na temat odnowionego modelu Bentayga Speed 2021. Co nowego zyskał ten sportowy SUV?

Bentayga Speed ma tego, czego zwyczajna Bentayga nie ma, a mowa tutaj o potężnym, 6-litrowym silniku W12 o mocy 626 koni mechanicznych i 900 Nm momentu obrotowego. Te drugie są dostępne w zakresie obrotów od 1500 do 5000 RPM, co uzupełnia responsywna ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów. Sprint do 96,5 km/h? 3,9 sekundy. Maksymalna prędkość? 305 km/h.

Pod kątem wyglądu nowa Bentayga Speed ​​przyjęła poczwórne eliptyczne reflektory i kwadratową, pionową maskownicę innych modeli Bentley z rombowym wzorem. Z tyłu nowością są też zgrane ze sobą dwa wyloty spalin i reflektory, które przykuwają wzrok swoją owalnością. Względem zwyczajnego wydania, wariant Speed Bentaygi przyjmuje znacznie agresywniejsze wykończenie ze swoimi 22-calowymi felgami (via Motor1).

Oprócz nowych przyjemnych materiałów i lepszego wykończenia wewnątrz, Bentayga Speed ​​2021 otrzymuje również zaktualizowany pakiet informacyjno-rozrywkowy. Nowy 10,9-calowy ekran dotykowy jest standardowo wyposażony w bezprzewodowy Apple CarPlay, a nowy, w pełni cyfrowy panel instrumentów oferuje duży widok mapy i multimediów lub bardziej tradycyjny duet dwóch wskaźników.

Czytaj też: Tesla może czyścić buty modelowi Lucid Air z ogromnym zasięgiem

Wyświetlacz head-up jest bardziej zaawansowany niż wcześniej i oferuje informacje o ruchu drogowym, nazwy ulic i nie tylko. Wbudowana nawigacja jest również ulepszona dzięki mapom satelitarnym i trójwymiarowemu widokowi.

Dostępne są cztery tryby jazdy Drive Dynamics: Comfort, Sport i Bentley (zaprogramowane w siedzibie firmy dla idealnej równowagi między osiągami a luksusem) i również programowalny przez kierowcę tryb niestandardowy.

Bentley Bentayga Speed zadebiutuje pod koniec tego roku i wtedy też wyjawi swoją cenę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News