Reklama
aplikuj.pl

Allegro i InPost zaoferują jeszcze szybsze dostawy

Allegro, Allegro Smart, promocja, koronawirus

Gigant na polskim rynku e-commerce, Allegro przedłuża współpracę z InPostem na kolejne 7 lat. Chcą zwiększyć liczbę przesyłek dostarczanych w ciągu jednego dnia.

Pandemia zmieniła nasze upodobania sprzedażowe i coraz więcej zamawiamy przez internet. Idąc tym tropem jeszcze więcej firm przenosi lub rozszerza swoją działalność o sklepy online. A w takim przypadku, gdy wybór jest bardzo szeroki, klientom zależy na jak najszybszej wysyłce. Dostrzega to Allegro, który przedłuża swoją współpracę z InPostem chcąc zaoferować kupującym jeszcze szybszą dostawę. Obecnie ok. 30 proc. zamówień Allegro realizuje w przeciągu jednego dnia roboczego, a przeszło 75 proc. do dwóch dni roboczych od chwili złożenia zamówienia. Docelowo Allegro chce pójść za przykładem Amazona i dostarczyć zamówienia nawet w tym samym dniu.

Dlatego współpraca z InPostem jest tak ważna i pozwala na rozwój usług. Dostawa tego samego dnia do Paczkomatu, a nawet „natychmiastowa dostawa” do Paczkomatów, która pozwoli klientom odebrać zamówienie natychmiast po dokonaniu zakupu w wybranych punktach.

Czytaj też: Allegro wkracza na giełdę

Allegro podkreśla również, że zarówno klienci jak i sprzedawcy coraz chętniej wybierają paczkomaty jako preferencyjny sposób dostawy. Są bardzo zadowolenia ze współpracy z InPostem, który oferuje szybkość dostawy i komfort. Paczkomatów w Polsce stale przybywa, a dodatkowo jest to jedna z opcji dostawy, którą obejmuje Allegro Smart w ramach darmowej dostawy. Prezes zarządu Allegro, Francois Nuyts mówi, że te wszystkie elementy bardzo pozytywnie wpływają na komfort zakupów na platformie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News