Reklama
aplikuj.pl

Okres wydania Starfield uściślony. Kolejne zapowiedzi gry za rogiem?

starfield

Bethesda uściśliła datę premiery Starfield. Oprócz tego otrzymaliśmy kilka ogólnych informacji dotyczących produkcji. Co zatem wiemy?

Starfield w 2023, a dokładnie…

Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4 pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, podczas której odnajdziecie rozwiązanie największej tajemnicy ludzkości.

Czytaj też: Przypalane Ostrza Chaosu z God of War! Niesamowita replika fana

Mamy rok 2330. Ludzkość zawędrowała daleko poza nasz Układ Słoneczny, zasiedliła nowe planety i żyje jako cywilizacja podróżująca wśród gwiazd. Rozpocznij przygodę jako skromny kosmiczny górnik, dołącz do Konstelacji – ostatniej grupy odkrywców kosmosu poszukującej w galaktyce rzadkich artefaktów – i przemierzaj olbrzymią przestrzeń Zasiedlonych Układów w największej i najambitniejszej grze Bethesda Game Studios.

Oryginalnie Starfield miał zadebiutować 11 listopada 2022 roku. Bethesda wspominała już, że nowa data wydania gry to prawdopodobnie pierwsza połowa 2023 roku, ale wszystkie strony z grą podawały po prostu sam rok 2023 jako okres wydania. Mogło się zatem to zmienić.

Teraz jednak w sieci pojawiła się podstrona Bethesda Support i wiemy już, że premiera gry odbędzie się w pierwszej połowie 2023 roku. Gra trafi tylko na komputery PC oraz Xbox Series X|S.

Ogólne informacje o Starfield

Pojawienie się podstrony Bethesda Support dla gry może wskazywać na jakiś zbliżający się okres promocyjny tytułu lub wręcz jej zaskakująco bliską premierę. Xbox w 2022 był w fatalnej formie i konsoli nawet nie miałem zwykle po co włączać. Teraz jednak może się to w końcu zmienić. Bliska premiera Starfield, prawdopodobna majowa premiera Redfall czy nieoficjalne wieści o Hellblade 2 pod koniec roku nastrajają pozytywnie.

Czytaj też: Drewno na Nintendo Switch! Gothic powraca

Co jeszcze możemy odnaleźć na stronie Bethesda Support? Deweloperzy zachęcają do dzielenia się filmikami z sieci z gry i podkreślają, że nie mają z nimi żadnego problemu o ile nie zawierają zawartości z niedostępnych publicznie wersji czy zawartości przekraczającej granicę dobrego smaku.

Sama witryna Bethesda Support o Starfield nie jest jeszcze przetłumaczona na wszystkie języki, z których korzystają twórcy na swojej oficjalnej witrynie, więc raczej wciąż pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, ale dobrze wiedzieć, że w temacie gry coś się w końcu dzieje.